W ostatnich tygodniach Dawid Bartosz – uczeń klasy trzeciej o profilu Technologie internetowe uczestniczył w hackatonach programistycznych, które doporowadziły go na najwyższe podium. Poniżej dyplomy oraz relacja ucznia z tych wydarzeń.


Uzyskaliśmy pierwsze miejsce na największym dotychczas hackathonie w Europie – HackYeah w kategorii ścieżki partnerskiej firmy Estimote, Inc. „X-Beacons”. Stworzyliśmy platformę monitorującą pracowników poruszających się w określonej przestrzeni (biuro, hala produkcyjna itp). Aplikacja mobilna do przeglądania informacji np. dla hr’u, tak samo aplikacja webowa, a także skaner zczytujący lokację pracowników mających brelok z beaconem.
 
Link do posta: https://www.facebook.com/HackYeahPL/posts/2006747102889065
Link do strony hackathonu: https://hackyeah.pl/
Nazwa drużyny – RationalTraktor StartupWeekend Rzeszów
 
Zajęliśmy pierwsze miejsce (nagroda jury) oraz wyróżnienie mentorów za stworzenie odpowiedniego modelu biznesowego (BMC, VPM itp.) oraz MVP aplikacji mobilnej, którą nazwaliśmy „FindMe.”. Aplikacja pozwala użytkownikom znajdującym się w stworzonych przez nich grupach odszukiwać się wzajemnie na mapie, mogą użyć funkcji SOS, która wykona push notifications do ich grupy o dokładnej lokacji osoby oraz o fakcie, że potrzebuje pomocy. Ponadto wprowadziliśmy funkcje zbiórki, która wykonuje zcustomizowane push notifications z określonymi przez użytkowników informacjami, wprowadziliśmy również funkcję AR, która pokazuje strzałkę nad znajomymi z grupy w trakcie obserwacji za pomocą kamery, działa do ok. 15m. Event odbywał się w ok. 100 miastach na świecie przez 3 dni, a wszyscy zwycięzcy, w tym my, możemy inkubować swój startup.
 
Link do posta: https://www.facebook.com/StartupWeekendRzeszow/posts/1742688569371095
Link do globalnego wydarzenia: https://startupweekend.org/
Nazwa StartUpu – FindMe.
 
Local Hack Day 2017 –  na AGH w Krakowie
Zajęliśmy 4 miejsce w głosowaniu publiczności, lecz zostaliśmy wyróżnieni jako najlepsza aplikacja mobilna „BEST MOBILE HACK”. Wraz z moją drużyną RacjonalnyTraktor stworzyliśmy platformę optymalizującą procesy poszukiwania osób dla firm/startupów/job seekerów. Platforma posiadała aplikację mobilną skierowaną dla osób szukających pracy oraz wersję webową dla firm przeglądających CV. Dzięki wersji webowej firmy mogły wykonywać tzw. Swipe’y w procesie przeglądania osób, które im proponujemy, jako potencjalnie najbardziej pasujące do profilu firmy. Dzięki wersji webowej w zakładce Make a Call, firmy wybierają osoby, które zostały przez nich wybrane, zapisują wiadomość, a następnie wybierają opcję CALL/SMS, po czym na numer telefonu aplikującego dzwoni bot, który odczytuje wiadomość, bądź przychodzi sms z wiadomością. Funkcja ta została stworzona w oparciu o platformę Twillo, która była jednym z partnerów globalnych wydarzenia. MLh to 12h hackathon orgarnizowany na 275 uczelniach na świecie. Samego kodzenia było tylko 9h.
 
Link do globalnego wydarzenia: https://localhackday.mlh.io/
Link do zdjęć z lokalnego wydarzenia:https://www.dropbox.com/sh/
Nazwa drużyny – RacjonalnyTraktor
 
Dawid Bartosz