Start 9 Rekrutacja

Rekrutacja do Publicznego Akademickiego Liceum

z oddziałami dwujęzycznymi w roku szkolnym 2023/2024

Drogi Ósmoklasisto – zapraszamy Cię do ALO! W tej zakładce znajdziesz ważne informacje na temat zasad przyjęć do naszej szkoły. Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z nami przez media społecznościowe, maila lub telefonicznie. Jeśli chciałbyś zobaczyć nasze liceum, zapraszamy na indywidualne oprowadzenie po szkole.


 

Publiczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi pod patronatem WSIiZ, to jedno z najlepszych liceów publicznych w Rzeszowie. W tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Od momentu powstania, z roku na rok powiększa listę swoich osiągnięć, wśród których znalazły się: 100% zdawalność matur, sukcesy olimpijczyków oraz wysokie wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów podstawowych i rozszerzonych. Wielu naszych uczniów rokrocznie otrzymuje stypendium Miasta Rzeszowa – Primus inter pares za bardzo wysokie wyniki matur.

Profile klas w roku szkolnym 2023/2024

Regulamin rekrutacji do ALO w roku szkolnym 2023/2024

Harmonogram rekrutacji do ALO w roku szkolnym 2023/2024

Szczegółowy harmonogram rekrutacji w roku szkolnym 2023/2024 będzie dostępny w lutym 2023 r., po opublikowaniu przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, ale już teraz zapoznaj się z harmonogramem, jaki obowiązywał w ubiegłym roku szkolnym.

Zasady rekrutacji na wybrany profil do ALO w roku szkolnym 2023/2024

Pytania i odpowiedzi

Czy szkoła jest płatna?

Nie. Akademickie Liceum Ogólnokształcące jest bezpłatną szkołą publiczną. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

Do jakich klas prowadzony jest nabór na rok szkolny 2023/2024?

Nabór prowadzony jest do klasy informatyczno-matematycznej (dwujęzycznej), klasy humanistyczno-artystycznej (ogólnodostępnej) oraz klasy biologiczno-chemicznej (dwujęzycznej). Szczegółowe informacje o naszych profilach znajdziesz tutaj: 
https://alo.rzeszow.pl/profile-alo/

Jak przebiega rekrutacja?
Prosty przewodnik po rekrutacji znajdziesz tutaj: https://alo.rzeszow.pl/rekrutacja
Jaki będzie w tym roku próg punktowy do ALO?

Progu punktowego nie można wcześniej dokładnie przewidzieć. Zależy on od kilku czynników: od wyników zdających egzamin ósmoklasisty w danym roku szkolnym, od ilości kandydatów i ich osiągnięć, od liczby laureatów oraz od wyborów preferencji kandydatów. Próg punktowy do poszczególnych klas będzie znany w momencie opublikowania listy zakwalifikowanych.

Jak liczne są klasy?

Średnio 20 – 25 osób.

O której zaczynają i kończą się lekcje?

Lekcje zaczynają się o 8:00, a kończą, w zależności od klasy i profilu, w godzinach 14:00 – 15:00. W okresie nauczania zdalnego lekcje zaczynają się o 7:50, a kończą o godzinach 13:00 – 14:00.

Na czym polega „dwujęzyczność”?

W klasach dwujęzycznych uczniowie mają zwiększoną ilość godzin języka angielskiego. Lekcje prowadzi nauczyciel polski oraz Native Speaker. Native Speaker zapoznaje uczniów z językiem branżowym i umożliwia im zastosowanie go w praktyce, przede wszystkim w mówieniu. Przedmioty kierunkowe (matematyka, informatyka, biologia) są nauczane w taki sposób, by uczniowie mogli poznać angielską terminologię specjalistyczną.

Czy lekcje języka angielskiego z Native Speakerem są dodatkowo płatne?

Nie są płatne. Zajęcia z Native Speakerem są realizowane według tygodniowego planu lekcji.

Jak często są organizowane wyjazdy do kampusu WSIiZ w Kielnarowej i czy są płatne?

Zwykle są to 2 wyjazdy w półroczu organizowane w czasie lekcji, bezpłatne. Młodzież dowożona jest autobusem WSIiZ-u. Celem wyjazdów są zajęcia integracyjne, imprezy szkolne (np. otrzęsiny), zajęcia na hali sportowej, dodatkowe zajęcia w laboratoriach informatycznych i badawczych.

Czy uczniowie z innych krajów mogą uczyć się w ALO?

Mogą się uczyć pod warunkiem, że mają prawo stałego pobytu w Polsce oraz bardzo dobrą znajomość języka polskiego w mowie i piśmie umożliwiającą naukę. Uczniowie muszą być na miejscu w Rzeszowie z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna i postępowanie rekrutacyjne.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rekrutacji i profilach w naszej szkole?

 

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

☏ (17) 866 11 43

📧 liceum@alo.rzeszow.pl

4 + 6 =

Bądź na czasie z ALO!

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów