Start 9 Rekrutacja

Rekrutacja w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

Drogi Ósmoklasisto – zapraszamy Cię do ALO! W tej zakładce znajdziesz ważne informacje na temat zasad przyjęć do naszej szkoły. Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z nami przez media społecznościowe, maila lub telefonicznie. Jeśli chciałbyś zobaczyć nasze liceum, zapraszamy na indywidualne oprowadzenie po szkole.

Poznaj etapy rekrutacji do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego 2022/2023!

Rekrutacja do szkoły średniej w 4 krokach

Krok 1

Zarejestruj się w systemie Vulcan – wypełnij wniosek i dostarcz go do szkoły.

Klasy dwujęzyczne: do 31 maja

Klasy ogólnodostępne: do 24 czerwca

 

Krok 2

W klasach dwujęzycznych przystąp do sprawdzianu kompetencji językowych

I termin: 7 czerwca, godz. 15:00

II termin: 4 lipca, godz. 12:00

 

 

Krok 3

Dostarcz do szkoły świadectwo i wyniki egzaminu ósmoklasisty do 14 lipca

 

 

Krok 4

Sprawdź czy zostałeś zakwalifikowany (22 lipca) i przyjęty (29 lipca) do ALO

Rekrutacja do liceum dwujęzycznego w Rzeszowie

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi pod patronatem WSIiZ, to jedno z najlepszych liceów publicznych w Rzeszowie.

W tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Od momentu powstania, z roku na rok powiększa listę swoich osiągnięć, wśród których znalazły się: 100% zdawalność matur, sukcesy olimpijczyków oraz wysokie wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów podstawowych i rozszerzonych. Wielu naszych uczniów rokrocznie otrzymuje stypendium Miasta Rzeszowa – Primus inter pares za bardzo wysokie wyniki matur.

 

 

Profil informatyczno – matematyczny  – klasa dwujęzyczna

 

Profil objęty patronatem Kolegium Informatyki Stosowanej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

 

 

Partnerzy:                   

 

Na tym profilu rozwiniesz swoje umiejętności programistyczne, nauczysz się tworzyć aplikacje na urządzenia mobilne i projektować strony internetowe. Robotyka, grafika komputerowa, projektowanie i druk modeli 3D nie będą Ci już obce.

W trakcie nauki będziesz mieć możliwość zdobycia certyfikatów informatycznych. Nauczyciele przygotują Cię do konkursów informatycznych, matematycznych, do udziału w maratonach programistycznych i programach stypendialnych.

Na profilu dwujęzycznym opanujesz specjalistyczne słownictwo informatyczne w języku angielskim, skorzystasz z konwersacji z native speakerem. Lekcje informatyki i matematyki prowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wieloletni nauczyciele w ALO, którzy osiągają sukcesy w pracy z uczniami.

Przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, język angielski, geografia dla chętnych.

Profil humanistyczno – artystyczny 

Profil humanistyczno – artystyczny objęty patronatem Wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej

Partnerzy:        

Na tym profilu zdobędziesz wiedzę humanistyczną, którą dodatkowo wzbogacisz o działania artystyczne. Oprócz tradycyjnych przedmiotów ogólnokształcących, jak rozszerzony język polski, język angielski, będziesz mieć możliwość wyboru miedzy historią lub geografią, a jeśli planujesz studia architektoniczne możesz zdecydować się na matematykę rozszerzoną.

Swoją wiedzę uzupełnisz o historię sztuki i podstawy projektowania. W nowoczesnych pracowniach grafiki komputerowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania poznasz programy  graficzne oraz nauczysz się zasad designu.

Dla chętnych uczniów mamy dodatkowe zajęcia z rysunku architektonicznego, które prowadzą nauczyciele akademiccy  Politechniki Rzeszowskiej z wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska i Architektury.

Przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, historia lub geografia, matematyka (poziom podstawowy lub rozszerzony do wyboru).

 

 

 

Profil biologiczno – chemiczny – klasa dwujęzyczna

 

Profil objęty patronatem Kolegium Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

 

Partnerzy:    

 

 

Zwiększona ilość lekcji rozszerzonej biologii i chemii oraz fakultety maturalne ułatwią Ci przygotowanie do matury, a w przyszłości – do wybranych kierunków studiów. Chętni uczniowie mogą uczyć się matematyki rozszerzonej już od pierwszej klasy, rozszerzonego języka polskiego od drugiej.

Jest to profil dwujęzyczny, na którym nauczysz się posługiwać specjalistycznym słownictwem w języku angielskim, a dzięki regularnym lekcjom z native speakerem nabędziesz biegłości językowej.

W trakcie nauki  zdobędziesz praktyczne umiejętności z ratownictwa, fizjoterapii, dietetyki, poznasz zasady pracy laboratoryjnej podczas cyklicznych zajęć w nowoczesnych laboratoriach badawczych Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.

Nowością na profilu biologiczno-chemicznym jest przedmiot podstawy psychologii, prowadzony przez pracowników naukowych Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski, matematyka (poziom podstawowy lub rozszerzony do wyboru), język polski rozszerzony dla chętnych od drugiej klasy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rekrutacji i profilach w naszej szkole?

 

Wybierz kontakt telefoniczny lub skorzystaj z formularza kontaktowego!

Numer telefonu: (17) 866 11 43

2 + 9 =

Pytania i odpowiedzi

Czy szkoła jest płatna?

Nie. Akademickie Liceum Ogólnokształcące jest bezpłatną szkołą publiczną. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

Do jakich klas prowadzony jest nabór na rok szkolny 2022/2023?

Nabór prowadzony jest do klasy informatyczno-matematycznej (dwujęzycznej), klasy humanistyczno-artystycznej (ogólnodostępnej) oraz klasy biologiczno-chemicznej (dwujęzycznej). Szczegółowe informacje o naszych profilach znajdziesz tutaj:
https://alo.rzeszow.pl/profile-alo/

Jak przebiega rekrutacja?
Prosty przewodnik po rekrutacji znajdziesz tutaj: https://alo.rzeszow.pl/rekrutacja
Jaki będzie w tym roku próg punktowy do ALO?

Progu punktowego nie można wcześniej dokładnie przewidzieć. Zależy on od kilku czynników: od wyników zdających egzamin ósmoklasisty w danym roku szkolnym, od ilości kandydatów i ich osiągnięć, od liczby laureatów oraz od wyborów preferencji kandydatów. Próg punktowy do poszczególnych klas będzie znany w momencie opublikowania listy zakwalifikowanych.

Jak liczne są klasy?

Średnio 20 – 25 osób.

O której zaczynają i kończą się lekcje?

Lekcje zaczynają się o 8:00, a kończą, w zależności od klasy i profilu, w godzinach 14:00 – 15:00. W okresie nauczania zdalnego lekcje zaczynają się o 7:50, a kończą o godzinach 13:00 – 14:00.

Na czym polega „dwujęzyczność”?

W klasach dwujęzycznych uczniowie mają zwiększoną ilość godzin języka angielskiego. Lekcje prowadzi nauczyciel polski oraz Native Speaker. Native Speaker zapoznaje uczniów z językiem branżowym i umożliwia im zastosowanie go w praktyce, przede wszystkim w mówieniu. Przedmioty kierunkowe (matematyka, informatyka, biologia) są nauczane w taki sposób, by uczniowie mogli poznać angielską terminologię specjalistyczną.

Czy lekcje języka angielskiego z Native Speakerem są dodatkowo płatne?

Nie są płatne. Zajęcia z Native Speakerem są realizowane według tygodniowego planu lekcji.

Jak często są organizowane wyjazdy do kampusu WSIiZ w Kielnarowej i czy są płatne?

Zwykle są to 2 wyjazdy w półroczu organizowane w czasie lekcji, bezpłatne. Młodzież dowożona jest autobusem WSIiZ-u. Celem wyjazdów są zajęcia integracyjne, imprezy szkolne (np. otrzęsiny), zajęcia na hali sportowej, dodatkowe zajęcia w laboratoriach informatycznych i badawczych.

Czy uczniowie z innych krajów mogą uczyć się w ALO?

Mogą się uczyć pod warunkiem, że mają prawo stałego pobytu w Polsce oraz bardzo dobrą znajomość języka polskiego w mowie i piśmie umożliwiającą naukę. Uczniowie muszą być na miejscu w Rzeszowie z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna i postępowanie rekrutacyjne.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie,
skontaktuj się z nami telefonicznie: (17) 866 11 43 lub mailowo: liceum@alo.rzeszow.pl

Bądź na czasie z ALO!

 

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów