Start 9 Dla ucznia i rodzica

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Z radością witam Was w społeczności naszego liceum, szkoły akademickiej, która gromadzi wielu wyjątkowych ludzi. Kieruje nami chęć poznawania różnych dziedzin nauki i wzajemnego inspirowania się do rozwoju. Cenimy wykształcenie, dlatego dążymy do zapewnienia naszym uczniom wysokiego poziomu nauczania, które umożliwi im lepszy start w dorosłe życie.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że sama wiedza już dzisiaj nie wystarcza. Staramy się więc, aby nasza szkoła była miejscem, w którym można doskonalić takie cechy, jak wytrwałość, samodzielne myślenie, umiejętność pracy zespołowej. Dlatego nauczyciele ALO starają się twórczo podchodzić do swojej pracy i wiele czasu poświęcają uczniom. Do procesu dydaktycznego wprowadzają inspirujące projekty edukacyjne, pozwalające uczniom czerpać satysfakcję ze zdobywania wiedzy oraz budowania pewności siebie.

Z wielkim zainteresowaniem obserwujemy losy absolwentów liceum i jesteśmy dumni z ich osiągnięć. W jakiejś mierze jest to również zasługa szkoły, która rozwijała ich zainteresowania i mobilizowała do stawiania ambitnych wyzwań.

Mam nadzieję, Drodzy Uczniowie, że odnajdziecie swoje miejsce w naszej społeczności, rozwiniecie talenty i świetnie zrealizujecie marzenia wśród sprzyjających Wam ludzi.

Renata Łunarska
Dyrektor Publicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów