Start 9 Profile ALO 9 Profil humanistyczno – artystyczny

Profil humanistyczno – artystyczny

Profil humanistyczno – artystyczny objęty patronatem Wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej

Przedmioty rozszerzone:

 • J. polski
 • Geografia
 • J. angielski
 • Matematyka rozszerzona – dla chętnych uczniów

Zajęcia dodatkowe:

 • Podstawy projektowania
 • Grafika komputerowa
 • Historia sztuki
 • Rysunek odręczny w architekturze i projektowaniu

Koła zainteresowań:

 • Teatr anglojęzyczny
 • Koło fotograficzne

Drugi język obcy do wyboru:

 • J. niemiecki
 • J. hiszpański

Co wyróżnia profil humanistyczno-artystyczny:

 

Na profilu humanistyczno-artystycznym zdobędziesz wiedzę humanistyczną, którą dodatkowo wzbogacisz o działania artystyczne. Na tym profilu oferujemy rozszerzony język polski, język angielski i geografię, a jeśli planujesz studia architektoniczne możesz zdecydować się na matematykę rozszerzoną.

Swoją wiedzę uzupełnisz o historię sztuki i podstawy projektowania. W nowoczesnych pracowniach grafiki komputerowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania poznasz programy  graficzne oraz nauczysz się zasad designu.

Dla chętnych uczniów mamy dodatkowe zajęcia z rysunku architektonicznego, które prowadzą nauczyciele akademiccy  Politechniki Rzeszowskiej z wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska i Architektury.

 

Nasi Absolwenci po profilu humanistyczno-artystycznym:

Aktualnie absolwenci klas o profilu Sztuka i projektowania studiują m.in.: architekturę na Politechnice Rzeszowskiej i Politechnice Łódzkiej, architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, grafikę komputerową na Uniwersytecie Northumbria w Newcastle w Anglii, grafikę komputerową i produkcję multimedialną w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz grafikę w Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Partnerzy:

W ramach profilu humanistyczno-artystycznego oferujemy

 

 

Projektowanie w ALO

Projektowanie komunikacji wizualnej (np. książki kucharskiej z autorskimi przepisami) oraz zajęcia w szkole rysunku architektonicznego, to tylko niektóre elementy bogatej oferty profilu humanistyczno-artystycznego. Projekty graficzne uczniów stają się małymi dziełami sztuki, a ich tworzenie przynosi nie tylko satysfakcję, ale także cenne doświadczenie.

Fotografia, rysunek, grafika, projektowanie – prace uczniów

Sztuka użytkowa

Uczniowie klas o profilu humanistyczno-artystycznego nie przestają zaskakiwać kreatywnością i ciekawymi pomysłami na dalsze kreowanie otoczenia. Przykładem są autorskie kalendarze, które prezentujemy poniżej. Wizualizacje projektów pokazują, że autorzy nie tylko chcą, ale i potrafią zachwycić odbiorcę, przy jednoczesnym dbaniu o każdy detal i funkcjonalność swoich dzieł.

Pokazy mody

Uczniowie z kierunku humanistyczno-artystycznego przygotowują widowiskowe pokazy mody we współpracy z uznanymi projektantami. Motywy przewodnie projektów to np. Kosmos, stylizacje walentynkowe, karnawałowe, retro, młodzieżowe, futurystyczne, a nawet – inspirowane kultową powieścią „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carolla.

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów