Start 9 Profile ALO 9 Profil biologiczno – chemiczny

Profil biologiczno – chemiczny

KLASA DWUJĘZYCZNA

Profil objęty patronatem Kolegium Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Przedmioty rozszerzone:

  • Biologia,  Chemia
  • Matematyka rozszerzona – dla chętnych
  • Język angielski (zwiększona ilość lekcji angielskiego, w tym specjalistyczny język medyczny z Native Speakerem)

Zajęcia dodatkowe:

  • Biologia medyczna
  • Podstawy psychologii

Koła zainteresowań:

  • Zajęcia laboratoryjne
  • Kółko biologiczne
  • Kółko chemiczne

Drugi język obcy do wyboru:

  • J. niemiecki
  • J. hiszpański

Co wyróżnia profil biologiczno – chemiczny:

Profil biologiczno-chemiczny to przede wszystkim zwiększona ilość lekcji rozszerzonej biologii i chemii oraz fakultety maturalne ułatwią Ci przygotowanie do matury, a w przyszłości – do wybranych kierunków studiów. Chętni uczniowie mogą uczyć się matematyki rozszerzonej już od pierwszej klasy.

Kierunek biologiczno-chemiczny to profil dwujęzyczny, na którym nauczysz się posługiwać specjalistycznym słownictwem w języku angielskim, a dzięki regularnym lekcjom z native speakerem nabędziesz biegłości językowej.

W trakcie nauki  zdobędziesz praktyczne umiejętności z ratownictwa, fizjoterapii, dietetyki i poznasz zasady pracy laboratoryjnej podczas cyklicznych zajęć w nowoczesnych laboratoriach badawczych Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej.

Nowością na profilu biologiczno-chemicznym są zajęcia z podstaw psychologii, prowadzone przez pracowników naukowych Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.

Nasi Absolwenci po profilu biologiczno-chemicznym:

 

Aktualnie absolwenci klas biologiczno – chemicznych studiują m.in.: medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i Uczelni Łazarskiego w Warszawie, analitykę medyczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ratownictwo, pielęgniarstwo, fizjoterapię i zdrowie publiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, biologię człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, inżynierię farmaceutyczną na Politechnice Rzeszowskiej, chemię medyczną na Uniwersytecie Wrocławskim, technologię żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz chemię, wraz z Chemią i inżynierią materiałową, na Politechnice Wrocławskiej.

Partnerzy:

W ramach profilu biologiczno-chemicznego oferujemy

 

 

Biologia medyczna

Uczniowie ALO na kierunku biologiczno-chemicznym poznają różne oblicza biologii medycznej, przedmiotu opartego na innowacyjnych metodach nauczania. Uczą się obsługi nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego, stanowiącego standardowe wyposażenie laboratoriów mikrobiologicznych, a także biologii komórki i chemii analitycznej, jednocześnie realizując zajęcia tematyczne

Zajęcia warsztatowe i wykłady ze specjalistami

Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej przygotowują się do wymarzonego zawodu podczas dodatkowych zajęć prowadzonych przez specjalistów z zakresu: medycyny, dietetyki, rehabilitacji, psychologii i innych kierunków medycznych.

Fakultety maturalne i koła zainteresowań

Podczas zajęć fakultatywnych, nasi uczniowie przygotowują się do egzaminu maturalnego (fakultet dla maturzystów) oraz konkursów i olimpiad (w ramach kół naukowych: biologicznego i chemicznego).

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów