Start 9 Profile ALO 9 Profil biologiczno – chemiczny

Profil biologiczno – chemiczny

KLASA DWUJĘZYCZNA

Profil objęty patronatem Kolegium Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Ucz się na tradycyjnych lekcjach botaniki i zoologii, uzupełnionych o wartościowe warsztaty z mikroskopowania. Zdobywaj praktyczną wiedzę z zakresu medycyny oraz podstaw psychologii, podczas zajęć ze specjalistami. Wszystkie przedmioty na profilu biologiczno – chemicznym prowadzone się przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną ALO oraz Kolegium Medycznego WSIiZ.

Przedmioty rozszerzone:

 • Biologia
 • Chemia (klasa dwujęzyczna)
 • Chemia lub Język polski (klasa ogólnodostępna)
 • Język angielski (zwiększona ilość lekcji angielskiego, w tym specjalistyczny język medyczny z Native Speakerem)
 • Matematyka rozszerzona – dla chętnych uczniów

Przedmioty dodatkowe:

 • Biologia medyczna
 • Podstawy psychologii

Koła zainteresowań:

 • Pierwsza pomoc przedmedyczna

 • Zajęcia doświadczalne

 • Koło biologiczne

Drugi język obcy do wyboru:

 • J. niemiecki
 • J. hiszpański
Co wyróżnia profil biologiczno – chemiczny:

Zwiększona ilość lekcji biologii i chemii oraz specjalistyczne fakultety maturalne, umożliwiają uczniom bardzo dobre przygotowanie do matury, a w przyszłości – studiowanie kierunków medycznych. Podczas dodatkowych zajęć z biologii medycznej, uczniowie zdobywają podstawowe umiejętności praktyczne z zakresu: ratownictwa, fizjoterapii oraz pracy laboratoryjnej, dzięki cyklicznym zajęciom w nowoczesnych laboratoriach badawczych Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej. Nowością na profilu biologiczno – chemicznym jest przedmiot podstawy psychologii, prowadzony przez doświadczonych psychologów i pracowników naukowych Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.

Perspektywa przyszłości – Nasi Absolwenci:

Aktualnie absolwenci klas biologiczno – chemicznych studiują m.in.: medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, Uniwersytecie Medycznym w Lublinie i Uczelni Łazarskiego w Warszawie, analitykę medyczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ratownictwo, pielęgniarstwo, fizjoterapię i zdrowie publiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, biologię człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, inżynierię farmaceutyczną na Politechnice Rzeszowskiej, chemię medyczną na Uniwersytecie Wrocławskim, technologię żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz chemię, wraz z Chemią i inżynierią materiałową, na Politechnice Wrocławskiej.

Partnerzy:

Biologia medyczna

Uczniowie ALO poznają różne oblicza biologii medycznej, przedmiotu opartego na innowacyjnych metodach nauczania. Uczą się obsługi nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego, stanowiącego standardowe wyposażenie laboratoriów mikrobiologicznych, a także biologii komórki i chemii analitycznej, jednocześnie realizując zajęcia tematyczne.

Zajęcia warsztatowe i wykłady ze specjalistami

Uczniowie przygotowują się do wymarzonego zawodu podczas dodatkowych zajęć prowadzonych przez specjalistów z zakresu: medycyny, dietetyki, rehabilitacji i innych kierunków medycznych.

Fakultety maturalne i koła zainteresowań

Podczas zajęć fakultatywnych, nasi uczniowie przygotowują się do egzaminu maturalnego (fakultet dla maturzystów) oraz konkursów i olimpiad (w ramach kół naukowych: biologicznego i chemicznego).

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów