Start 9 Dla ucznia i rodzica 9 Zajęcia dodatkowe

Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania podczas zajęć dodatkowych. Są to koła przedmiotowe, wyrównawcze, liczne koła zainteresowań i fakultety maturalne.
Dlaczego warto brać udział w zajęciach dodatkowych?
Opowiadają nasi uczniowie.

Koło programowania

 

„Na koło programowania warto chodzić z wielu powodów. Dla mnie najważniejszym jest poznanie nowego języka programowania, jakim jest Java. Najbardziej popularny język w aplikacjach biznesowych i poszukiwany na rynku pracy. Te zajęcia pozwalają również zrozumieć wiele nowych zagadnień oraz rozwijają kreatywne myślenie. W programie kółka jest też programowanie aplikacji mobilnych, dzięki czemu możemy znaleźć jedno z wielu zastosowań tego języka w codziennym życiu.”

Piotr Matusiewicz, profil informatyczny

Anglojęzyczne koło teatralne

 

„Jestem w świecie teatralnym od czasów gimnazjalnych i nieustannie mnie zaskakuje swoimi walorami, które poznaję na każdym kroku mojej artystycznej ścieżki. Granie na scenie jest dla mnie nowym rodzajem odczuwania. Przez poznawanie odgrywanej postaci poznaję na nowo samą siebie. Ciekawym wyzwaniem był dla mnie teatr szkolny. Wcześniej nigdy nie zdarzyło mi się używać języka obcego na scenie, więc było to dla mnie całkowicie nowe doświadczenie. Halo Theatre Company pomógł mi podszlifować język angielski, popracować w nowy sposób nad interpretacją. Cieszę się, że miałam możliwość pracy z aktorem Teatru Maska, panem Tomaszem Kuliberdą, ponieważ dzięki temu poznałam nowy sposób pracy na scenie.”

Sabina Szetela, profil humanistyczno – artystyczny

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów