Start 9 Profile ALO 9 Profil informatyczno – matematyczny

Profil informatyczno – matematyczny

KLASA DWUJĘZYCZNA

Profil objęty patronatem Kolegium Informatyki Stosowanej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Przedmioty rozszerzone:

 • Informatyka
 • Matematyka
 • Język angielski (zwiększona ilość lekcji angielskiego, w tym język specjalistyczny w informatyce, prowadzony przez Native Speakera)
 

 

Zajęcia dodatkowe:

 • Programowanie
 • Podstawy sieci komputerowych
 • Systemy operacyjne
 • Grafika 2d 

Koła zainteresowań:

 • Koło matematyczne  im. prof. Stefana Banacha
 • Koło szachowe
 • Teatr anglojęzyczny

Drugi język obcy do wyboru:

 • Język niemiecki
 • Język hiszpański

Co wyróżnia profil informatyczno-matematyczny:

 

Na profilu informatyczno-matematycznym rozwiniesz swoje umiejętności programistyczne, nauczysz się tworzyć aplikacje na urządzenia mobilne i projektować strony internetowe. Robotyka, grafika komputerowa, projektowanie i druk modeli 3D nie będą Ci już obce.

W trakcie nauki w liceum o profilu matematyczno-informatycznym, będziesz mieć możliwość zdobycia certyfikatów informatycznych. Nauczyciele przygotują Cię do konkursów informatycznych, matematycznych, do udziału w maratonach programistycznych i programach stypendialnych.

Na profilu dwujęzycznym opanujesz specjalistyczne słownictwo informatyczne w języku angielskim, skorzystasz z konwersacji z Native Speakerem. Lekcje informatyki i matematyki prowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, wieloletni nauczyciele w ALO, którzy osiągają sukcesy w pracy z uczniami.

Nasi Absolwenci po profilu informatyczno-matematycznym:

 

Aktualnie absolwenci klas informatycznych studiują m.in.: informatykę na Politechnice Warszawskiej, informatykę stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim, cyberbezpieczeństwo na Politechnice Wrocławskiej, Computer Science na University of Liverpool w Anglii, International Marketing and Business na De Montfort University w Leicester w Anglii, budownictwo na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, a także Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Partnerzy:

W ramach profilu informatyczno-matematycznego oferujemy:

Autorskie zajęcia z programowania

Nasze liceum od lat prowadzi zajęcia z programowania, wyróżniające się nowoczesną metodyką nauczania, podziałem uczniów na grupy (w zależności od poziomu wiedzy lub zainteresowania) oraz możliwością wyboru języka programowania. Oprócz tradycyjnych lekcji, oferujemy także zajęcia warsztatowe i wyjazdy do specjalistycznych laboratoriów.

Warsztaty z grafiki komputerowej

Jednym z głównych celów naszej szkoły jest rozwój indywidualnych zainteresowań i poszerzanie horyzontów naszych uczniów. Na profilu informatyczno-matematycznym poza teorią, uczniowie poznają praktyczne oblicze informatyki, np. poprzez udział w warsztatach z grafiki komputerowej – 2D i druku 3D.

Zajęcia ze specjalistami

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, uczniowie klas o profilu informatyczno-matematycznym uczestniczą w angażujących i ciekawych lekcjach informatyki, prowadzonych przez pracowników naukowych WSIiZ oraz partnerskich uczelni zagranicznych, w tym: ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Możliwość korzystania z ich wieloletniego doświadczenia i bazy dydaktycznej WSIiZ, pozytywnie wpływa na dalszy rozwój naszych uczniów.

Warsztaty i wykłady – nie tylko w szkole

Uczniowie ALO z profilu informatyczno-matematycznego regularnie odwiedzają siedziby zaprzyjaźnionych firm informatycznych, aby zapoznać się ze specyfiką ich funkcjonowania i uczyć się od najlepszych. Wśród firm, które współpracowały z nami w tym zakresie, są m.in.: Cisco, Asseco, OPTeam, e – service, Ideo.

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów