Zamknij

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym realizujemy współpracę z zagranicą w różnych formach: są to wymiany młodzieżowe, projekty edukacyjne online, współpraca z uczelniami i instytucjami, spotkania tematyczne z ludźmi z różnych kultur. W ten sposób uczniowie używają języków obcych w praktyce i poznają świat. Kontakty zagraniczne są dla nas bardzo ważne, ponieważ możemy rozwijać kompetencje językowe i wielokulturowe naszych uczniów.

Wymiana z partnerską szkołą

Od 16 lat współpracujemy z niemiecką szkołą Maria-Ward-Schule w Aschaffenburgu. Corocznie organizujemy wymianę uczniowską między młodzieżą obu krajów. Maria-Ward-Schule jest prywatną szkołą dla dziewcząt w Bawarii. Polscy uczniowie są zakwaterowani u swoich niemieckich rówieśników. Wspólnie z partnerami z Niemiec poznają atrakcje turystyczne w Aschaffenburgu, Frankfurcie oraz malowniczych miejscowościach w Bawarii. Biorą udział w zajęciach lekcyjnych języka angielskiego w partnerskiej szkole. W kolejnym półroczu odbywa się rewizyta niemieckich gości połączona ze zwiedzaniem Podkarpacia oraz wyjazdem do Krakowa. Uczniowie ALO zawierają międzynarodowe znajomości, uczą się języka w praktyce, nabierają odwagi w posługiwaniu się językami obcymi oraz poznają kulturę naszych sąsiadów.

technologie internetowe

Projekty edukacyjne online

Prowadzimy projekty edukacyjne we współpracy ze szkołami współpracę w Chorwacji i Słowacji w ramach programu e-Twinning. Uczestnicy projektów rozwijają umiejętność posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie, poznają kulturę krajów partnerskich i prezentują swoje szkoły. Wśród zrealizowanych wspólnie projektów największą popularnością cieszyły się te promujące tolerancję i zasady savoir vivre.

technologie internetowe

Współpraca z uczelniami i instytucjami

Współpracujemy z Anshan Normal University w Chinach, uczelnią partnerską Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W ramach współpracy podpisaliśmy umowę partnerską i spotkaliśmy się z przedstawicielami uczelni, którzy odwiedzili nas w ALO. Zespół projektowy uczniów i nauczycieli uczestniczył w wideokonferencji ze studentami uczelni, podczas której poznawaliśmy tradycje związane z obchodzeniem świąt Bożego Narodzenia i chińskiego Nowego Roku. Nawiązaliśmy również współpracę z British Council. Nasi nauczyciele przygotowują chętnych uczniów do międzynarodowych egzaminów Cambridge English, co umożliwiło liceum otrzymanie statusu Starter w ramach Programu Partnerskiego British Council dla instytucji Addvantage. Dzięki temu uczniowie zgłaszani przez ALO na te egzaminy mogą skorzystać zrabatowych cen, a nauczyciele otrzymują pomoc w zakresie szkoleń i materiałów przygotowujących do takich egzaminów.

Start rekrutacji 17 maja!

Ucz się w jednym z najlepszych liceów w Rzeszowie!

Sprawdź wszystkie nasze profile!