Start 9 O szkole 9 Współpraca z zagranicą

W Publicznym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi realizujemy współpracę z zagranicą w różnych formach: są to wymiany młodzieżowe, projekty edukacyjne online, współpraca z uczelniami i instytucjami, spotkania tematyczne z ludźmi z różnych kultur. W ten sposób uczniowie używają języków obcych w praktyce i poznają świat. Kontakty zagraniczne są dla nas bardzo ważne, ponieważ możemy rozwijać kompetencje językowe i wielokulturowe naszych uczniów.

Wymiana z partnerską szkołą

Od 16 lat współpracujemy z niemiecką szkołą Maria-Ward-Schule w Aschaffenburgu. Corocznie organizujemy wymianę uczniowską między młodzieżą obu krajów. Maria-Ward-Schule jest prywatną szkołą dla dziewcząt w Bawarii. Polscy uczniowie są zakwaterowani u swoich niemieckich rówieśników. Wspólnie z partnerami z Niemiec poznają atrakcje turystyczne w Aschaffenburgu, Frankfurcie oraz malowniczych miejscowościach w Bawarii. Biorą udział w zajęciach lekcyjnych języka angielskiego w partnerskiej szkole. W kolejnym półroczu odbywa się rewizyta niemieckich gości połączona ze zwiedzaniem Podkarpacia oraz wyjazdem do Krakowa. Uczniowie ALO zawierają międzynarodowe znajomości, uczą się języka w praktyce, nabierają odwagi w posługiwaniu się językami obcymi oraz poznają kulturę naszych sąsiadów.