Zamknij


Matura w ALO na 100%

Z dumą informujemy, że Maturę 2020 zdali wszyscy uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Sukces tym większy, że jest to trzeci rok z rzędu, kiedy matura w ALO kończy się 100% zdawalnością.

Zdawało 65 uczniów, średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów znacznie przekraczają wyniki krajowe.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom odniesionego sukcesu!


O wynikach maturzystów w mediach:

Matura w czasach koronawirusa

PODKARPACIE, KRAJ. Ponad miesiąc po pierwotnym terminie niemal 300 tys. absolwentów w Polsce rozpoczyna dziś egzamin dojrzałości.

Zachowanie określonego dystansu, regularnie dezynfekowane stoliki oraz zakaz wnoszenia zbędnych przedmiotów – to tylko jedne z wielu wytycznych, jakie muszą dziś spełnić szkoły.  Dokładnie o godz. 9. maturzyści w całym kraju przystąpią do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Jakie nastroje panują wśród młodych ludzi? – Wiadomo, że są nerwy. W końcu to najważniejszy sprawdzian w moim życiu – przyznaje Zuzanna Żmuda, jedna z tysięcy zdających, którzy od maja czekali na ten dzień. Jak wygląda matura w czasach koronawirusa?

Czytaj więcej

Laureaci IV Podkarpackiego Konkursu Teatrów Szkolnych
„Z książką w tle”

Przymusowa izolacja pokrzyżowała wiele naszych planów… W tym czasie znów mieliśmy gościć na Dużej Scenie młodych adeptów sztuki aktorskiej. Od kilku lat mamy bowiem zaszczyt być współorganizatorami Podkarpackiego Konkursu Teatrów Szkolnych „Z książką w tle”, którego inicjatorem jest Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Ideą tego wydarzenia o zasięgu wojewódzkim jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży przez formę sceniczną. To zawsze wspaniałe i inspirujące spotkania – nie tylko dla młodych. Podziwianie ciekawych realizacji tekstów literackich sprawiało nam rokrocznie prawdziwą radość, a wybranie tych najlepszych stanowiło nie lada wyzwanie.  Bo jak nie cieszyć się na widok tylu talentów?….

Czytaj więcej

Dzień otwarty w ALO - online

Akademickie Liceum Ogólnokształcące na czwartym miejscu w Rzeszowie w rankingu portalu WaszaEdukacja.pl

W rankingu “Licea i Technika 2020” przygotowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, Akademickie Liceum Ogólnokształcące działające przy WSIiZ zajęło czwarte miejsce w Rzeszowie. Ranking obejmuje miasta wojewódzkie.

W ocenie najlepszej szkoły pod uwagę brane były m.in. wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także osiągnięcia na olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Na ocenę końcową wpływ miały również wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD). W Rzeszowie pierwsze miejsce przypadło II LO (61,429 pkt.), kolejne miejsca na podium zajęły IV LO z wynikiem 60,984 pkt oraz I LO z 58,765 pkt. Akademickie Liceum Ogólnokształcące otrzymało notę 53,109 pkt.

Czytaj więcej o rankingu w mediach:

nowiny24.pl

wsiz.rzeszow.pl

Ekoworeczki z ALO

Uczniowie naszego liceum rozpoczęli ekologiczną akcję, polegającą na przerabianiu starych firanek w wielorazowe woreczki na owoce i warzywa. Chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców Rzeszowa do ograniczenia plastiku, który codziennie przynosimy ze sklepów w postaci reklamówek zaśmiecających środowisko.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące zachęca do przynoszenia starych firanek, sznurków i tasiemek, z których uczniowie i nauczyciele bezpłatnie uszyją estetyczne woreczki.

Więcej na temat tego wydarzenia w mediach:

Masz starą firankę? Przynieś ją do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego!

Uczniowie rzeszowskiego ALO szyją EKOworki 

Uczniowie ALO stawiają na ekologięStudniówka 2020. Akademickie Liceum Ogólnokształcące bawiło się w hotelu Rzeszów

Nowiny24 opublikowały zdjęcia z naszej studniówki 2020. 

Uruchom ten link aby przeglądać.

Srebrna Odznaka Jakości dla ALO!

Kolejny rok z rzędu ALO może poszczycić się Srebrną Odznaką Jakości, przyznawaną liceom,
 które wyróżniają się największą zdawalnością matur, wysokimi wynikami egzaminów oraz wyjątkowo uzdolnionymi uczniami.

W tym roku w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020  Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie po raz kolejny zajęło wysokie miejsce i znalazło się wśród najlepszych 500 liceów ogólnokształcących w Polsce. Nasze Liceum zajmuje teraz 397 miejsce w Polsce i 19 w województwie.Srebrna Odznaka Jakości dla Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego!


W rzeszowskim ALO projekt "Innowacyjna szkoła - lepsza przyszłość"

Matura 2019 w ALO po raz kolejny na 100%

Podkarpacie znów białą plamą w transplantologii

Podsumowano kampanię promująca świadome dawstwo narządów „Drugie życie” 2017/2018.

– Boimy się tego, czego nie znamy i właśnie brak wiedzy jest największą przeszkodą do zrozumienia problemów transplantacji. Stąd moje zaangażowanie w kampanię „Drugie życie” i coroczny w niej udział. Jeżdżę i rozmawiam z młodzieżą, która ma teraz najbardziej chłonny umysł i przybliżam im problemy z zakresu transplantologii, pojęcie śmierci mózgu, zasad etycznych obowiązujących przed i podczas przeszczepu narządów – mówi dr n. med. Wacław Bentkowski, kierownik Kliniki Nefrologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie (czytaj więcej).

100-procentowa zdawalność matur w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie po raz kolejny może pochwalić się stuprocentową zdawalnością matur swoich uczniów. To już drugi raz w ciągu trzech lat, kiedy matura dla licealistów ALO okazała się przysłowiową „bułką z masłem”. Więcej na stronie http://rzeszow-news.pl/100-procentowa-zdawalnosc-matur-w-akademickim-liceum-ogolnoksztalcacym/

Uczniowie ALO zwycięzcami konkursu komiksowego

Uczniowie ALO zwycięzcami konkursu komiksowego „Warto współpracować dla przyrody” zorgnizowanego przez Stowarzyszenie „Pro Carpathia”.

Przestrzeń miejska Rzeszowa Przyszłości - projekt licealistek

Przyjazna przestrzeń w mieście  tym modnym ostatnio tematem zajęły się uczennice Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. W niewielkiej formie sześcianu zaprojektowały przestrzeń miejską Rzeszowa Przyszłości. Efekty swoich prac zaprezentowały w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

O wystawie w mediach:

ALO wspiera informatyków

To tytuł artykułu, który pojawił się po naszym konkursie w prasie. 

Innowacyjna szkoła

Kilka słów, które opiszą Akademickie Liceum Ogólnokształcące to pasja, atmosfera czy innowacyjność. Właśnie pod hasłem „Innowacyna szkoła” kryje się film autorstwa księdza Józefa Brzostowskiego, przedstawiający nasze liceum. Znajdują się w nim także kadry z obchodów 25-lecia istnienia szkoły i rozmowy z absolwentami.

 

http://rzeszow.tvp.pl/35369205/innowacyjna-szkola

Nagrodę Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji i tytuł Innowacyjnej szkoły otrzymało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Nagroda została przyznana w ramach I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. Rzeszowskie liceum, które w tym roku obchodzi 25-lecie działalności, było jedyną tego typu placówką z Podkarpacia, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające nowatorski charakter nauczania.

O Laury rywalizowały przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea, a także technika i szkoły zawodowe. W finale znalazły się tylko trzy licea z całej Polski: Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Rzeszowa, I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego z Krakowa, I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego z Krakowa. Konkurs, objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, organizowało Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego.

Trzymaj formę z ALO. Odkrywaj pasje!

Trzecia edycja projektu "Trzymaj formę z ALO" - hasło przewodnie to ODKRYWAJ PASJĘ ;)

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów na 7 listopada 2017

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie już po raz trzeci zrealizowało autorski projekt profilaktyczny Trzymaj formę z ALO. Hasło projektu „Odkrywaj pasje!” zwraca uwagę na twórcze wykorzystywanie czasu wolnego i rolę hobby w profilaktyce zachowań ryzykownych. Koordynatorki projektu – pani Karolina Długopolska – Gmitrzuk i pani Anna Krawczyk zostały zaproszone do Telewizji Rzeszów, gdzie w programie „Popołudnie z TVP3 Rzeszów” opowiadały o realizowanym wśród młodzieży Podkarpacia projekcie.

ALO w prasie niemieckiej

Tegoroczna wymiana uczniów ALO i Maria-Ward-Schule zorganizowana dzięki Polsko-Niemeickiej Współpracy Młodzieży  odbiło się pozytywnym echem także w prasie niemieckiej. 


 Otrzymaliśmy od naszych przyjaciół linki do stosownych artykułów.
Tu znajdziesz tekst artykułu przetłumaczony na język polski.

 

Trzymaj formę z ALO. To mądre być fit.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie już po raz drugi organizuje akcję „Trzymaj formę z ALO”, skierowaną do gimnazjalistów z Rzeszowa oraz regionu. Tym razem wydarzeniu towarzyszy hasło „To mądre być fit”.

Projekt daje możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach, m.in. z zakresu zdrowego odżywiania, profilaktyki wad postawy, chemii kosmetyków, a także w warsztatach ruchowych – samoobrony, judo czy fitnessu. Ważnym elementem warsztatów będzie ukazanie szkodliwych substancji zawartych w kosmetykach, opakowaniach żywności i ich negatywnych skutków na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka…więcej

O akacji Trzyma formę z ALO w Teleekspresie EXTRA

 Zapraszamy do oglądania od 17 minuty

Jak innowacyjnie uczyć matematyki

Media na temat konferencji:


Wywiad z Panią dr Katarzyną Winkowską – Nowak.

Młodzież promuje zdrowy styl życia

Zdrowe odżywianie i regularne uprawianie sportu przez młodych ludzi. Takie zachowania promują uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Realizują oni ogólnomiejski program „Trzymaj formę”. W szkołach ponadpodstawowych i średnich zachęcają młodych ludzi, by zrezygnowali z długotrwałego przesiadywania przed komputerami i postawili na ruch. Zwracają też uwagę na to, jak odpowiednie odżywianie może pozytywnie wpływać na szybkość przyswajania wiedzy. Organizują warsztaty jak przygotować zdrowe i wartościowe posiłki. 4 grudnia w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbyła się debata poświęcona zdrowemu stylowi życia oraz warsztaty z pokazem kuchni molekularnej.

Zdrowy styl życia propagowany przez licealistów Akademickie Liceum Ogólnokształcace w Rzeszowie

Trwające blisko trzy miesiące przygotowania do akcji Trzymaj forme z ALO pokazały, że uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcacego w Rzeszowie przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odznaczają się nie tylko dobrymi wynikami w nauce, ale również inicjatywami obywatelskimi i kompetencjami społecznymi…więcej