Start 9 O szkole 9 Patronat

Założyciel liceum

Założycielem Publicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jest to jedyna w Polsce prywatna uczelnia, która prowadzi publiczne liceum i wspiera uzdolnioną młodzież. Pracownicy naukowi Kolegium Informatyki Stosowanej oraz Kolegium Medycznego prowadzą dla naszych uczniów lekcje i wykłady, a najzdolniejszych uczniów zapraszają do współpracy w kołach naukowych.

Partnerzy liceum

ALO współpracuje z uczelniami i firmami informatycznymi oraz instytucjami kultury. Naszymi wieloletnimi partnerami są CISCO, Asseco, OPTeam, E-service, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, którzy wspierają nas merytorycznie, zapraszając do udziału w konferencjach i zajęciach specjalistycznych, także w swoich siedzibach.

Patronat nad profilem sztuka i projektowanie od 2020 objął Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Pracownicy naukowi Politechniki prowadzą dla naszych uczniów zajęcia z architektury i rysunku.