Start 9 Rekrutacja 2021-2022

 

Drodzy Ósmoklasiści – Zapraszamy Was do ALO! Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na temat tegorocznej rekrutacji – 2021/2022. Pytania na temat naszych profilów, jak i samego procesu dostania się do wybranej klasy możecie zadawać nam na Facebooku, mailowo lub telefonicznie. Jeśli chcielibyście zobaczyć liceum, zapraszamy na indywidualne spotkanie! Wystarczy poinformować nas o tym dzień przed planowaną wizytą.

 

REKRUTACJA W 4 KROKACH

Krok 1

Zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym Vulcan – „Nabór szkoły ponadpodstawowe” wybierając ALO

Krok 2

Skompletuj i złóż wymagane dokumenty w sekretariacie szkoły lub wyślij ich skan mailem

Krok 3

Jeśli wybierasz naukę w klasie dwujęzycznej – weź udział w dodatkowej rekrutacji

Krok 4

Sprawdź, czy zostałeś przyjęty na listę uczniów ALO
Powodzenia!

Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające pod patronatem WSIiZ, to jedno z najlepszych liceów publicznych w Rzeszowie, istniejące od blisko 30 lat. Od momentu powstania, z roku na rok sukcesywnie powiększa listę swoich imponujących osiągnięć, wśród których znalazły się: 100% zdawalność matur, sukcesy olimpijczyków oraz wysokie wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów rozszerzonych. W 2020 roku, aż 11% zdających maturę otrzymało stypendium Miasta Rzeszowa – Primus inter pares, za bardzo wysokie wyniki matur.

 

 

Profil informatyczno – matematyczny  – klasa dwujęzyczna

 

Profil objęty patronatem Kolegium Informatyki Stosowanej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

 

 

Partnerzy:                   

 

Sprawnie twórz aplikacje na urządzenia mobilne, projektuj strony internetowe i rozwijaj się w kierunku programowania. Wejdź w fascynujący świat robotyki albo spróbuj swoich sił w projektowaniu modeli, które wydrukujesz za pomocą drukarki 3D. Profil informatyczny to przestrzeń do doskonalenia się oraz zdobywania wartościowych i cenionych w branży certyfikatów. Wykorzystaj szansę – uczestnicz w konkursach informatycznych, maratonach programistycznych i programach stypendialnych.

Profil humanistyczno – artystyczny Sztuka i projektowanie

Profil humanistyczno – artystyczny objęty patronatem Wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej

Partnerzy:        

Rozwijaj artystyczną wrażliwość na lekcjach z podstaw projektowania i historii sztuki. Szlifuj umiejętność rysunku architektonicznego oraz modowego, a w pracowni grafiki komputerowej dowiedz się wszystkiego o designie. Profil Sztuka i projektowanie to połączenie wiedzy humanistycznej z działaniami artystycznymi, a także doświadczenia zawodowych grafików, projektantów i architektów, którzy wspierają uczniów w ich sukcesach.

 

 

 

Profil biologiczno – chemiczny – klasa dwujęzyczna

 

Profil objęty patronatem Kolegium Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

 

Partnerzy:    

 

 

Ucz się na tradycyjnych lekcjach botaniki i zoologii, uzupełnionych o wartościowe warsztaty z mikroskopowania. Zdobywaj praktyczną wiedzę z zakresu medycyny oraz podstaw psychologii, podczas zajęć ze specjalistami. Wszystkie przedmioty na profilu biologiczno – chemicznym prowadzone się przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną ALO oraz Kolegium Medycznego WSIiZ.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rekrutacji i profilach w naszej szkole?

 

Wybierz kontakt telefoniczny lub skorzystaj z formularza kontaktowego!

Numer telefonu: (17) 866 11 43

3 + 13 =

Pytania i odpowiedzi

Czy szkoła jest płatna?

Nie. Akademickie Liceum Ogólnokształcące jest bezpłatną szkołą publiczną.

Do jakich klas prowadzony jest nabór na rok szkolny 2021/2022?

Nabór prowadzony jest do klasy informatycznej (dwujęzycznej), klasy sztuki i projektowania oraz klasy biologiczno-chemicznej (dwujęzycznej). Szczegółowe informacje o naszych profilach znajdziesz tutaj: https://alo.rzeszow.pl/profile-alo/

Jak przebiega rekrutacja?
Prosty przewodnik po rekrutacji znajdziesz tutaj: https://alo.rzeszow.pl/rekrutacja2021- 2022/
Jaki będzie w tym roku próg punktowy do ALO?

Progu punktowego nie można wcześniej dokładnie przewidzieć. Zależy on od kilku czynników: od wyników zdających egzamin ósmoklasisty w danym roku szkolnym, od ilości kandydatów i ich osiągnięć, od liczby laureatów oraz od wyborów preferencji kandydatów. Próg punktowy do poszczególnych klas będzie znany w momencie opublikowania listy zakwalifikowanych.

Jak liczne są klasy?

Średnio 20 – 25 osób.

O której zaczynają i kończą się lekcje?

Lekcje zaczynają się o 8:00, a kończą, w zależności od klasy i profilu, w godzinach 14:00 – 15:00. W okresie nauczania zdalnego lekcje zaczynają się o 7:50, a kończą o godzinach 13:00 – 14:00.

Na czym polega „dwujęzyczność”?

W klasach dwujęzycznych uczniowie mają zwiększoną ilość godzin języka angielskiego. Lekcje prowadzi nauczyciel polski oraz Native Speaker. Native Speaker zapoznaje uczniów z językiem branżowym i umożliwia im zastosowanie go w praktyce, przede wszystkim w mówieniu. Przedmioty kierunkowe (matematyka, informatyka, biologia) są nauczane w taki sposób, by uczniowie mogli poznać angielską terminologię specjalistyczną. Absolwenci klasy dwujęzycznej nie mają obowiązku przystępowania do matury na poziomie dwujęzycznym.

Czy lekcje języka angielskiego z Native Speakerem są dodatkowo płatne?

Nie są płatne. Zajęcia z Native Speakerem są realizowane według tygodniowego planu lekcji.

Jak często są organizowane wyjazdy do kampusu WSIiZ w Kielnarowej i czy są płatne?

Zwykle są to 2 wyjazdy w półroczu organizowane w czasie lekcji, bezpłatne. Młodzież dowożona jest autobusem WSIiZ-u. Celem wyjazdów są zajęcia integracyjne, imprezy szkolne (np. otrzęsiny), zajęcia na hali sportowej, dodatkowe zajęcia w laboratoriach informatycznych i badawczych.

Czy uczniowie z innych krajów mogą uczyć się w ALO?

Mogą się uczyć pod warunkiem, że mają prawo stałego pobytu w Polsce oraz bardzo dobrą znajomość języka polskiego w mowie i piśmie umożliwiającą naukę. Uczniowie muszą być na miejscu w Rzeszowie z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna i postępowanie rekrutacyjne.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie,
skontaktuj się z nami telefonicznie: (17) 866 11 43 lub mailowo: liceum@alo.rzeszow.pl

 

Bądź na czasie z ALO!

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów