Zamknij

Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające pod patronatem WSIiZ, to jedno z najlepszych liceów publicznych w Rzeszowie, istniejące od blisko 30 lat. Od momentu powstania, z roku na rok sukcesywnie powiększa listę swoich imponujących osiągnięć, wśród których znalazły się: 100% zdawalność matur, sukcesy olimpijczyków oraz wysokie wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów rozszerzonych. W 2020 roku, aż 11% zdających maturę otrzymało stypendium Miasta Rzeszowa – Primus inter pares, za bardzo wysokie wyniki matur.

 


REKRUTACJA W 4 KROKACH


Krok 1


Zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym Vulcan – „Nabór szkoły ponadpodstawowe”, wybierając ALO.

Krok 2


Skompletuj i złóż wymagane dokumenty w sekretariacie szkoły lub wyślij ich skan mailem.


Krok 3


Jeśli wybierasz naukę w klasie dwujęzycznej – weź udział w dodatkowej rekrutacji.

Krok 4


Sprawdź, czy zostałeś przyjęty na listę uczniów ALO.
Powodzenia!
Zobacz harmonogram, kryteria i pełną instrukcję rekrutacji

 
technologie internetowe

Profil informatyczny – klasa dwujęzyczna


Profil objęty patronatem Kolegium Informatyki Stosowanej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.Partnerzy:                Sprawnie twórz aplikacje na urządzenia mobilne, projektuj strony internetowe i rozwijaj się w kierunku programowania. Wejdź w fascynujący świat robotyki albo spróbuj swoich sił w projektowaniu modeli, które wydrukujesz za pomocą drukarki 3D. Profil informatyczny to przestrzeń do doskonalenia się oraz zdobywania wartościowych i cenionych w branży certyfikatów. Wykorzystaj szansę - uczestnicz w konkursach informatycznych, maratonach programistycznych i programach stypendialnych.Poznaj profilAplikuj
technologie internetowe

Profil humanistyczno – artystyczny – Sztuka i projektowanie


Profil humanistyczno – artystyczny objęty patronatem Wydziału Budownictwa, Ochrony Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.Partnerzy:        Rozwijaj artystyczną wrażliwość na lekcjach z podstaw projektowania i historii sztuki. Szlifuj umiejętność rysunku architektonicznego oraz modowego, a w pracowni grafiki komputerowej dowiedz się wszystkiego o designie. Profil Sztuka i projektowanie to połączenie wiedzy humanistycznej z działaniami artystycznymi, a także doświadczenia zawodowych grafików, projektantów i architektów, którzy wspierają uczniów w ich sukcesach.Poznaj profil Aplikuj
technologie internetowe

Profil biologiczno – chemiczny – klasa dwujęzyczna


Profil objęty patronatem Kolegium Medycznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.Partnerzy:    Ucz się na tradycyjnych lekcjach botaniki i zoologii, uzupełnionych o wartościowe warsztaty z mikroskopowania. Zdobywaj praktyczną wiedzę z zakresu medycyny oraz podstaw psychologii, podczas zajęć ze specjalistami. Wszystkie przedmioty na profilu biologiczno – chemicznym prowadzone się przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną ALO oraz Kolegium Medycznego WSIiZ.Poznaj profil Aplikuj
 

Chcesz dowiedzieć się więcej o rekrutacji i profilach w naszej szkole?Wybierz kontakt telefoniczny lub skorzystaj z formularza kontaktowego!


Numer telefonu: (17) 866 11 43


  Pytania i odpowiedzi

  Nie. Akademickie Liceum Ogólnokształcące jest bezpłatną szkołą publiczną.
  Nabór prowadzony jest do klasy informatycznej (dwujęzycznej), klasy sztuki i projektowania oraz klasy biologiczno-chemicznej (dwujęzycznej). Szczegółowe informacje o naszych profilach znajdziesz tutaj: https://alo.rzeszow.pl/profile-alo/
  Prosty przewodnik po rekrutacji znajdziesz tutaj: https://alo.rzeszow.pl/rekrutacja2021- 2022/
  Progu punktowego nie można wcześniej dokładnie przewidzieć. Zależy on od kilku czynników: od wyników zdających egzamin ósmoklasisty w danym roku szkolnym, od ilości kandydatów i ich osiągnięć, od liczby laureatów oraz od wyborów preferencji kandydatów. Próg punktowy do poszczególnych klas będzie znany w momencie opublikowania listy zakwalifikowanych.
  Średnio 20-25 osób.
  Lekcje zaczynają się o 8:00, a kończą, w zależności od klasy i profilu, w godzinach 14:00- 15:00. W okresie nauczania zdalnego lekcje zaczynają się o 7:50, a kończą o godzinach 13:00- 14:00.
  W klasach dwujęzycznych uczniowie mają zwiększoną ilość godzin języka angielskiego. Lekcje prowadzi nauczyciel polski oraz Native Speaker. Native Speaker zapoznaje uczniów z językiem branżowym i umożliwia im zastosowanie go w praktyce, przede wszystkim w mówieniu. Przedmioty kierunkowe (matematyka, informatyka, biologia) są nauczane w taki sposób, by uczniowie mogli poznać angielską terminologię specjalistyczną. Absolwenci klasy dwujęzycznej nie mają obowiązku przystępowania do matury na poziomie dwujęzycznym.
  Nie są płatne. Zajęcia z Native Speakerem są realizowane według tygodniowego planu lekcji.
  Zwykle są to 2 wyjazdy w półroczu organizowane w czasie lekcji, bezpłatne. Młodzież dowożona jest autobusem WSIiZ-u. Celem wyjazdów są zajęcia integracyjne, imprezy szkolne (np. otrzęsiny), zajęcia na hali sportowej, dodatkowe zajęcia w laboratoriach informatycznych i badawczych.
  Mogą się uczyć pod warunkiem, że mają prawo stałego pobytu w Polsce oraz bardzo dobrą znajomość języka polskiego w mowie i piśmie umożliwiającą naukę. Uczniowie muszą być na miejscu w Rzeszowie z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna i postępowanie rekrutacyjne.

  Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie,
  skontaktuj się z nami telefonicznie Sekretariat: (17) 866 11 43 lub mailowo liceum@alo.rzeszow.pl

  Bądź na czasie z ALO!