Młodzież zainteresowana sztuką ma w naszym Liceum możliwość doskonalenia artystycznej biegłości m.in. podczas lekcji projektowania graficznego. Przedmiot ten, realizowany w klasie 2B, o profilu humanistyczno-artystycznym, prowadzi dr hab Patrycja Longawa, prof. WSIiZ.

Co istotne, uczniowie z wielką chęcią biorą udział w tych zajęciach. Doceniają możliwość usprawniania umiejętności graficznych, a także realizowania swojej pasji w szkole. Oto, co o lekcjach z prof. Patrycją Longawą sądzą Blanka Walat, Kaja Sus, Oliwia Bojarska i Karolina Grzebyk z kl. 2B:

„Grafika komputerowa to fascynująca dziedzina, która pozwala wyrazić swoją kreatywność i pomysły w sposób wizualny. Dzięki niej możemy tworzyć piękne projekty i przekazywać ważne przesłania. Bardzo lubimy grafikę komputerową ze względu na możliwość eksperymentowania z różnorodnymi technikami i narzędziami, co pozwala nam rozwijać swoje umiejętności artystyczne.

W trakcie tego roku szkolnego mieliśmy okazję stworzyć wiele interesujących projektów. Jednym z nich był plakat ekologiczny, który pozwolił nam podkreślić wagę ochrony środowiska i zachęcić innych do dbania o naturę. Projekt ten pozwolił nam połączyć naszą pasję do grafiki z troską o planetę.

Kolejnym interesującym projektem był plakat typograficzny, który pozwolił nam eksperymentować z różnymi kształtami liter i kompozycją tekstu. To było dla nas fascynujące doświadczenie, które rozbudziło naszą kreatywność i umiejętność pracy z typografią.

Oprócz tego mieliśmy okazję czerpać natchnienie od Botticellego, czyli znanego malarza renesansowego. Jego prace są niezwykle inspirujące i bogate w detale, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć sztukę i historię sztuki.

Dzięki lekcjom grafiki komputerowej nie tylko rozwijamy nasze umiejętności techniczne, lecz także kreatywność i spostrzegawczość. To niesamowite uczucie – widzieć, jak nasze pomysły stają się rzeczywistością na ekranie komputera”.

Gratulujemy Pani Profesor prowadzenia tak ciekawych dla uczniów zajęć. Poniżej zamieszczamy prace naszych młodych artystów. Zachęcamy do podziwiania wytworów pracy twórczej ALO-wiczów.