Podróż przez Polskę, Niemcy i Francję minęła śpiewająco, przeplatana projekcjami filmów francuskich. Kolejnego dnia młodzież zawitała w parku rozrywki Disneyland Paris, gdzie uczniowie z entuzjazmem oddali się rozrywkom cudownego świata Disneya i Marvela oraz wzięli udział w paradzie znanych bohaterów z bajek Disneya. Następnego dnia wraz z przewodniczką zwiedziliśmy klimatyczny cmentarz Pere Lachaise, ogród Luksemburski, dzielnicę Łacińską, muzeum D’Orsay i zachwycaliśmy się architekturą Katedry Notre-Dame. Dalszy etap wycieczki to słynny Wersal, czyli pałac Ludwika XIV, gdzie podziwialiśmy bogate wnętrza, by po chwili trochę pobuszować w ogrodach królewskich. Jak na dzień wysokich lotów przystało, popołudnie spędziliśmy w muzeum Luwru, gdzie nikt nie przeszedł obojętnie obok słynnego dzieła Leonarda da Vinci zastanawiając się czy Mona Lisa uśmiecha się, czy jednak nie. W ostatnim dniu wycieczki było słynne wzgórze Montmarte, plac Pigalle z kabaretem Moulin Rouge oraz pełne turystów Pola Elizejskie z Łukiem Triumfalnym. Przygodę w Paryżu zakończyliśmy wieczornym rejsem po Sekwanie i wejściem na Wieżę Eiffle’a.

W trakcie pobytu uczniowie naszej szkoły starali się jak najbardziej nasiąknąć kulturą francuską, smakowali tradycyjnej kuchni, zajadając się croissant’ami na śniadanie, kosztując zupę cebulową, ślimaki czy żabie udka. Te ostatnie, według opinii naszych testerów, smakują podobno jak kurczak. Przegryzając bagietki, dotarliśmy do najlepszej w Paryżu lodziarni oraz kawiarni z ptysiami, nie zabrakło również amatorów makaroników.

Wszyscy wyjechaliśmy z Francji z miniaturową kopią Wieży Eiffle’a, spora część z beretami w różnych kolorach oraz oryginalnymi perfumami po wizycie w muzeum perfum.

Będziemy tęsknić i wspominać.

Paris – merci beaucoup!