Gratulujemy Gabrieli Szymańskiej, naszej uczennicy z klasy humanistyczno-artystycznej wykonania pięknego portretu bł. Natalii Tułasiewicz. Portret został wręczony pani Małgorzacie Rauch, Podkarpackiej Kurator Oświaty przez naszą uczennicę i panią dyrektor Renatę Łunarską podczas konferencji poświęconej patronce polskich nauczycieli 9 maja 2022 roku. Konferencja była poprzedzona uroczystością odsłonięcia tablicy pamiątkowej bł. Natalii Tułasiewicz w Kościele farnym pw św. Wojciecha i św. Stanisława Biskupów przy Placu Farnym w Rzeszowie.

Portret narysowany przez Gabrielę Szymańską tak bardzo się spodobał, że został dołączony do materiałów konferencyjnych w formie graficznej i wręczony wszystkim prelegentom. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy, która rozwija w naszej szkole swój talent artystyczny. Wiedzę z zakresu grafiki komputerowej poszerza na lekcjach podstaw projektowania, uczestniczy również w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z rysunku architektonicznego prowadzonych przez pracowników dydaktycznych Politechniki Rzeszowskiej.

Gabrysia narysowała portret Natalii Tułasiewicz z własnej inicjatywy, zainspirowana życiem tej niezwykłej nauczycielki, poetki, emisariuszki Rządu Londyńskiego, urodzonej w Rzeszowie w 1906 roku, zamęczonej w obozie w Ravensbruck w 1945 roku.