Uczennica klasy 2b Bernadeta Szylar jest członkiem zespołu pracującego nad projektem w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii„. Projekt ten opiera się na samodzielnym wykonaniu aplikacji, która pozwoli na zorganizowane miejskiej gry terenowej o temacie historycznym.

Wiedza historyczna w naszym życiu jest szczególnie ważna – bez niej nie moglibyśmy wyciągać wniosków z wydarzeń ubiegłych, nawet tych z historii współczesnej. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach lekcje historii potrafią być skrajnie nieciekawe, wręcz demotywujące do poznawania historii naszej małej ojczyzny. Wierzymy, że poprzez nasz projekt wielu młodych ludzi zostanie zmotywowanych do poznawania naszych dziejów poprzez samodoskonalenie się bądź samodzielne podejmowanie inicjatyw historycznych na rzecz społeczeństwa. Chcemy zachęcić społeczeństwo do poznania historii związanej z 1 Dywizją Pancerną oraz wydarzeń związanych z generałem Stanisławem Maczkiem. Gra kierowana jest przede wszystkim do uczniów podkarpackich szkół, ale także wszystkich osób zainteresowanych wydarzeniami kulturalnymi i nauką poprzez ciekawe doświadczenia.

Zapraszamy do odwiedzenia mediów, w szczególności strony internetowej https://operacjabreda.pl/ oraz facebooka https://facebook.com/operacja.breda/