W nowym roku szkolnym wracamy do naszej wzmożonej aktywności. Integrujemy się na nowo uczestnicząc w wyjściach, akcjach, spotkaniach, lekcjach terenowych. Dzięki kreatywności uczniów i nauczycieli, wzmacniamy relacje klasowe i szkolne, a przy okazji wszechstronnie się rozwijamy.

Mamy swój zespół teatralny

Warsztaty teatralne stały się dla wielu uczniów ALO sposobem na twórcze spędzenie wolnego czasu w trakcie nauki zdalnej. Grupa teatralna HALO Theatre Company intensywnie doskonaliła swoje umiejętności aktorskie podczas warsztatów online zorganizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej, a ich wspaniałym zwieńczeniem był pokaz premierowy „Snu nocy letniej” W. Szekspira. Sukces spektaklu okazał się tak wielki, że na castingi na tegoroczne zajęcia zgłosiła się rekordowa liczba entuzjastów teatru z naszego liceum. Przesłuchania prowadzili aktorzy grupy, opiekun koła, pani Beata Ciepiela oraz opiekun artystyczny, aktor pan Paweł Gładyś. Wśród wielu utalentowanych uczestników pojawiły się prawdziwe perełki, które już rozpoczęły cykl inspirujących warsztatów aktorskich.

Działamy społecznie

Nie jesteśmy obojętni na los naszej planety i chętnie angażujemy się w akcje ekologiczne. Uczniowie klasy 2a i 3ag oraz nauczyciel geografii, pan Robert Szura promowali postawy ekologiczne biorąc udział w akcji „Sprzątania świata”. W ciągu kilkunastu minut zebrali prawie 5 sztuk 50-litrowych worków śmieci w naszym otoczeniu! Dodatkowo, angażujemy się w projekty interdyscyplinarne łączące ważne dla nas sprawy społeczne z umiejętnościami, także językowymi. Nauczycielka języka angielskiego, pani Patrycja Bartosiewicz-Kopeć zainspirowała uczniów do stworzenia anglojęzycznego plakatu o tematyce ekologicznej z okazji Dnia Ziemi oraz rozpoczęła akcję zbierania plastikowych nakrętek.

Uczymy się przez działanie

Najlepiej uczymy się poznając naszą okolicę i ważne miejsca w kraju, a także ucząc innych. Klasy 1a i 1c wybrały się do Warszawy wraz z wychowawczyniami panią Urszulą Górak oraz panią Agnieszką Kusz i Gabrielą Veith, żeby dowiedzieć się wszystkiego o komunikacji przy okazji projekcji filmu „Halo Ziemia”, przyjrzeć się gwiaździstemu niebu w planetarium, zobaczyć komnaty króla Jana III Sobieskiego, a przede wszystkim eksperymentować w Centrum Nauki Kopernik. Członkowie koła PTTK działającego przy naszym liceum wędrowali po malowniczym Beskidzie Sądeckim podczas rajdu, który zorganizował pan Robert Szura. Uczniowie klasy maturalnej o profilu informatycznym poprowadzili warsztaty o cyberbezpieczeństwie dla koleżanek i kolegów z młodszych klas. Nie zapominamy również o ruchu i sporcie. W ramach 3-ej godziny wychowania fizycznego kibicowaliśmy rzeszowskim siatkarkom i piłkarzom, a także wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Cieszymy się, że uczniowie ALO są tak aktywni i zaangażowani.