Za nami długo oczekiwana gala finałowa Jubileuszowego V Konkursu literackiego „Bądź jak Inga Iwasiów i Janusz Leon Wiśniewski.
Z werdyktem jury uczestnicy konkursu zapoznali się podczas sesji online z udziałem literaturoznawczyni profesor Ingi Iwasiów. Była to możliwość usłyszenia kilku wskazówek literackich. Młodzi adepci pisarstwa dowiedzieli się, że w procesie pisania bardzo pomocne jest czytanie, że należy przygotować się na żmudną, ale przyjemną pracę, by stworzyć swój styl.
Pisarka wskazała następujące wyniki:
1 miejsce : Martyna Ostrowska
2 miejsce :  Wiktoria Marczak
3 miejsce: Zuzanna Brózda
Wyróżnione zostały: Katarzyna Buczek i Katarzyna Kiebała.
Janusz Leon Wiśniewski , nieobecny na sesji, lecz serdecznie pozdrawiający wszystkich młodych literatów, zaproponował taką kolejność laureatów:
1 miejsce : Bartosz Czarnik
2 miejsce: Alicja Walawender
3 miejsce Julia Kulasa
Wyróżnione zostały: Zofia Orzeł i Julia Wiater.
 
Goście Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego mogli wysłuchać wykładu dotyczącego tworzenia postaci literackich bestsellerowej pisarki Diany Brzezińskiej, która stworzyła go specjalnie dla nas.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom pasji, kreatywności i talentu. Dziękujemy nauczycielom opiekunom za przesłanie zgłoszeń i czuwanie nad talentami.
To wyjątkowa edycja konkursu, w którą zaangażowani byli aż 3 uznani polscy pisarze. Dziękujemy Indze Iwasiów, Januszowi Leonowi Wiśniewskiemu i Dianie Brzezińskiej za współpracę i zaangażowanie.