Po długim okresie wytężonej pracy umysłowej nadszedł dzień, w którym nasi absolwenci opuścili mury Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.
26 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich.
Impreza odbyła się w klubie akademickim IQ i rozpoczęła przemówieniem Prorektora ds. Nauczania WSIiZu dra Andrzeja Rozmusa, który winszował tegorocznym absolwentom. Pani dyrektor Renata Łunarska ze wzruszeniem dziękowała wszystkim maturzystom za trzy lata nauki, a nauczycielom za zaangażowanie w pracę. Ważnym punktem programu było następnie wręczenie przez wychowawców świadectw z wyróżnieniem blisko 30% naszych absolwentów. Taki wynik to dowód na to, że te lata spędzone w szkolnej ławie były dla wielu z nich okazją do zdobycia nowych wiadomości, kwalifikacji i doświadczeń.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą wraz z uczniami przygotowała pani Anna Krawczyk. Obejrzeliśmy krótkie filmiki autorstwa absolwentów, na których z humorem wspominali najciekawsze momenty z życia szkoły. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie w różnych układach muzyczno-tanecznych.
Trudno nam było rozstać się z naszymi trzecioklasistami, ale każdy etap w życiu człowieka ma zawsze swój kres i oni też dotarli do końca nauki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Teraz trzymamy za nich kciuki na maturze!