Czy to angielski, niemiecki, hiszpański czy włoski – im więcej języków znasz, tym bardziej jesteś człowiekiem, mówi znane motto. Aby zwrócić uwagę na to, jak istotna w dzisiejszym świecie jest znajomość języków obcych, Akademickie Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny zorganizowało Dzień języków obcych.
Program przewidywał zapoznanie uczniów z każdym językiem nauczanym w naszej szkole. Jako pierwsi wystąpili uczniowie w telenoweli meksykańskiej, gdzie po hiszpańsku opowiedzieli trudne losy skomplikowanej miłości „Amor complicado”. Następnie szkolna grupa teatralna Halo Theatre Company przedstawiła spektakl anglojęzyczny pt. „Like us” w reżyserii pani Sylwii Wilkosz i pani Beaty Ciepieli. Sztuka rozgrywa się w przychodni lekarskiej i opowiada o tym jak ludzie, pozornie nie mający nic wspólnego ze sobą, doświadczają takich samych problemów i ostatecznie stają ponad podziałami.
Kolejnym punktem programu była prezentacja teatralno-muzyczna „Express lingwistyczny”, która przybliżyła uczniom zawiłości i uroki języka niemieckiego. W roli mima wystąpił niezrównany Mateusz Bacik z klasy IIb. Całość zakończyła część muzyczna – zagrał zespół Sound of Eclipse i wykonał utwory w języku angielskim.
Całe przedsięwzięcie zorganizowały nauczycielki języków obcych.