Zamknij

Zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2019/2020

 

W ALO uczniowie mogą liczyć na rozwój niemal każdej swojej pasji. Dla każdego zapewniamy atrakcyjne zajęcia dodatkowe. Z myślą o potrzebach uczniów, nasi nauczyciele przygotowali wiele różnych kółek przedmiotowych.

 

I tak: uczniowie klas pierwszych uczestniczą w kółkach z informatyki oraz matematyki, klasy drugie rozwijają swe zdolności na kółkach z grafiki komputerowej i matematyki, zaś uczniowie klas trzecich mają dodatkowe fakultety z matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii, języka polskiego oraz historii. Dla uczniów z duszą artystyczną i miłośników literatury nasi poloniści prowadzą Szkolny Klub Dyskusyjny oraz Szkolne Koło Twórczości Literackiej, gdzie każdy może sprawdzić się jako czytelnik czy poeta.

 

Pasjonatom sztuki proponujemy ponadto wyjścia do teatru, kina i w inne wartościowe miejsca oraz spotkania z ciekawymi osobami, zarówno ze świata sztuki i kultury, ale także biznesu. Seanse kinowe, również w językach obcych, z pewnością rozwiną zdolności językowe i wrażliwość. Uczniowie wszystkich klas szlifują swój angielski na regularnych zajęciach z native speakerem.

 

Uczniowie ALO angażują się w różnorodne formy aktywności związane z teatrem. W naszej szkole działa anglojęzyczna grupa teatralna „HALO Theatre Company”, która odnosi sukcesy na Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych. Wraz z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie organizujemy konkurs teatralny promujący czytelnictwo i teatr wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, Podkarpacki Konkurs Teatrów Szkolnych „Z książką w tle”. Konkurs jest trampoliną do dalszej drogi artystycznej. Stał się inspiracją do stworzenia Młodej Sceny przy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej. W spektaklu ,,Igraszki z Szekspirem” będącym efektem pracy uczniów rzeszowskich szkół biorą udział trzy uczennice Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Sabina Szetela, Aleksandra Opioła oraz Patrycja Kawecka.

 

Jesteśmy też otwarci na wszystkich, którzy kochają ruch. Trzecią godzinę WF-u realizujemy w parku linowym, w parku trampolin, na kręgielni, na rajdach rowerowych, na lodowisku, czy uczestnicząc w biegach ulicznych. Szkolne Koło PTTK kilka razy do roku organizuje weekendowe wyjazdy na najpiękniejsze polskie szlaki górskie.

 

Podpowiadamy również, jak dalej rozwinąć swoją karierę. Nasi uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach z projektu Innowacyjna szkoła – lepsza przyszłość w formie szkoleń, warsztatów i spotkań z ciekawymi ludźmi. Głównym celem tych zajęć jest wzrost pewności siebie, kompetencji kluczowych, oraz udział uczniów w profesjonalnym doradztwie edukacyjno-zawodowym.