Uczniowie naszego liceum uczestniczyli w szczególnych lekcjach języka polskiego, prowadzonych przez wybitnego językoznawcę – prof. Jerzego Bralczyka. Temat zajęć brzmiał: „Autoprezentacja i wystąpienia publiczne”.
Podczas spotkań profesor udzielał wskazówek odnoszących się do tego, jak opanować sztukę mówienia i co zrobić, by brzmieć swobodnie, a nie sztucznie (mimo że reguły, w tym reguły wystąpień publicznych, ograniczają nas). Językoznawca odnosił się nie tylko do zagadnień gramatycznych, lecz także do kwestii związanych z manipulacją, psychologią i funkcjami języka. Wszystko to było okraszone dowcipami, żartami językowymi i sytuacyjnymi.
Jesteśmy niezwykle wdzięczni panu profesorowi za odwiedzenie naszej szkoły i spotkanie się z uczniami. Mamy pewność, że lekcja poprowadzona przez tak cenionego w świecie nauki lingwistę na długo pozostanie w pamięci młodzieży. Ósmoklasistom zastanawiającym się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej przypominamy – w ALO macie szansę na osobiste spotkania z wielkimi osobowościami!