Śpieszymy z informacją o kolejnym osiągnięciu ucznia ALO! Tym razem cieszymy się z sukcesu Szymona Szpunara z klasy 2A, który był liderem zwycięskiego zespołu SoninaBOT podczas robotycznego konkursu GGRobot.

Do ogólnopolskiej rywalizacji, odbywającej się między 23 a 25 kwietnia, stanęło ponad 80 czteroosobowych drużyn. Na pasjonatów robotyki czekały dwuetapowe zmagania. Ich pierwsza część, eliminacyjna, miała na celu wyłonienie grup mających szansę na walkę o najwyższe trofea oraz stworzenie tabeli, wedle której zepoły rywalizowały w części drugiej, czyli pojedynkach. Podczas konkurencji eliminacyjnej każdy zespół otrzymywał szansę na trzy przejazdy (trzeba było zdobyć jak najwięcej punktów w dwie minuty). Do klasyfikacji brano średnią z dwóch najlepszych podejść, zwracając również uwagę na procentowe różnice między wynikiem najlepszego zespołu i punktami kolejnych ekip. Po trwających półtora dnia eliminacjach drużyna prowadzona przez Szymka objęła znaczące prowadzenie nad całą resztą stawki!

Różnica ta okazała się kluczowa podczas dalszej części zmagań, czyli bezpośrednich pojedynków. Na tym etapie nie było już możliwości pomyłki ani ponowienia przejazdu. Z każdym przydzielonym przeciwnikiem można było rywalizować tylko raz – wygrywał ten, kto zdobył więcej punktów (jeśli ktoś był szybki, mógł przejmować zadania przeciwnika, a tym samym – zwiększać swój dorobek punktowy). Mimo że ten etap ekipa naszego drugoklasisty zakończyła na drugim miejscu, jej przewaga po pierwszej części zmagań była tak duża, że pozwoliła na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej!

Serdecznie gratulujemy Szymonowi tego sukcesu. Cieszymy się, że pasja naszego ucznia (rozwijana już od czasów szkoły podstawowej) przynosi mu satysfakcję i daje radość wynikającą ze zwycięstw w konkursach tak wysokiej rangi. Życzymy Szymkowi kolejnych osiągnięć, a przede wszystkim – ciągłego doskonalenia się w tym, co przynosi mu szczęście.