Na początku kwietnia uczniowie z klas pierwszych i drugich naszego liceum wyjechali na obóz języka angielskiego do Duszników Zdrój.

Podczas wyjazdu odbywały zajęcia prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Peru, Gruzji i Polinezji. Uczniowie mieli możliwość poznania innych kultur i obyczajów, a także zawarcia nowych przyjaźni i znajomości z uczniami szkół średnich z innych miejscowości w Polsce. Musieli wykazać się kreatywnością i inwencją twórczą, gdyż wieczorami odbywały się występy, które przygotowywali samodzielnie. Były to występy taneczne, teatralne i muzyczne. Uczniowie mieli też okazję otworzyć się na innych dzięki licznym zajęciom integracyjnym.
Uczestnicy wyjazdu spędzili 5 dni w urokliwej miejscowości, mieszkając w komfortowym pensjonacie. Dopisała również pogoda, dzięki czemu część zajęć odbywała się na świeżym powietrzu, a po południu mogliśmy spacerować po miasteczku.

Wyjazdy na EuroWeek mają szansę wejść na stałe w kalendarz naszych szkolnych wydarzeń.