Klasa 1B uczestniczyła w warsztatach „Architektura mojej szkoły”, prowadzonych przez dr inż. arch. Magdalenę Szpytmę i dr inż. arch. Cezarego Szpytmę, które odbyły się w budynku P Politechniki Rzeszowskiej. Na zajęciach uczennicom przedstawiono projekty nowoczesnych szkół, począwszy od sal wykładowych, poprzez miejsca do indywidualnej nauki i spotkań, kończąc na strefach wspólnych.

Myślą przewodnią warsztatów był pogląd, że architektura ma wpływ na zachowania ludzkie. Nasze uczennice zostały podzielone na kilka grup i ich zadaniem było zaprojektować korytarz szkolny oraz kilka klas, a następnie przedstawić swoje projekty pozostałym uczestnikom warsztatów. Wszystkie projekty były bardzo interesujące, zawarto w nich wszelkie wytyczne jak: różnorodność i przenikanie się przestrzeni, miejsca ekspresji twórczej czy odpoczynku.

Następnie uczennice przeszły do budynku M, gdzie czekały na nie dr inż. arch. Anna Sikora oraz dr inż. arch. Joanna Figurska-Dudek z interesującymi zajęciami z rysunku architektonicznego. Zadanie do wykonania polegało na narysowaniu wcześniej przygotowanej dekoracji, tzw. martwej natury. Podczas lekcji rysunku nasze licealistki dowiedziały się, jak wygląda proces rekrutacji na kierunek architektury, i jak się do niej przygotować.

Opinie o warsztatach architektonicznych na Politechnice Rzeszowskiej były bardzo pochlebne. Uczennice stwierdziły, że pomogły im pobudzić wyobraźnię, dowiedzieć się czegoś więcej na temat studiów, w których niejedna z nich widzi swoją przyszłość oraz było to dla nich: „wspaniałe, nowe doświadczenie”.