Adrian Dzióbek został finalistą Olimpiady języka angielskiego z elementami technicznymi dla szkół średnich LangTech 2022. Jesteśmy dumni z Adriana i jego nauczycielki języka angielskiego, pani wicedyrektor Marty Wójcik-Czerwińskiej. Adrian osiągnął fenomenalny wynik 81% w bardzo trudnym teście wiedzy i umiejętności z języka angielskiego z elementami technicznymi. To ogromny sukces, zwłaszcza, że Adrian jest dopiero w pierwszej klasie. Warto zaznaczyć, że pierwszy laureat Olimpiady zdobył 82%, a zwycięzca 89%. Cieszymy się, że uczniowie ALO tak chętnie biorą udział w konkursach z języka angielskiego. W etapie szkolnym tegorocznej edycji Olimpiady LangTech brało udział aż 70 uczniów ALO, z czego 40 osiągnęło wynik minimum 50%.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło ponad 1000 uczniów z całego kraju. Na podstawie wyników I etapu Olimpiady, Komitet Organizacyjny wyłonił grupę tylko 77 uczniów, którzy uzyskali minimum 81%. Wśród najlepszych znalazło się jeszcze dwóch uczniów ALO: Szymon Bratek i Julia Siepkowska. Zmagania finałowe odbyły się w Centrum Językowym Politechniki Łódzkiej. Tematem przewodnim Olimpiady była szeroko rozumiana MOTORYZCJA – budowa i działanie pojazdów mechanicznych, spalinowych oraz elektrycznych w języku angielskim.

Gratulujemy Adrianowi tytuły Finalisty, a Julii i Szymonowi – awansu do Finału. Wyrazy uznania dla pani Marty Wójcik-Czerwińskiej, która zgłosiła zarówno Adriana, jaki i Julię i Szymona do Olimpiady. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych, którzy świetnie poradzili sobie w konkursie, a także wszystkim nauczycielom języka angielskiego ALO, którzy w pocie czoła sprawdzali prace naszych zdolnych uczniów.