W naszym liceum prężnie działa Klub szachowy pod kierunkiem dr Aldony Dydek, nauczycielki historii. Trzon klubu stanowią tegoroczni maturzyści, którzy podczas zdalnego nauczania stawali do rywalizacji i poświęcali cenny czas, by kształtować swoje szachowe umiejętności. W szczególny sposób wyróżnić tu można wielu uczniów z klasy 3A, którzy już opuszczają mury naszej szkoły. Wytrwałości i umiejętności można pozazdrościć maturzystom takim jak: Jakub Witkowski, Szymon Wójcik, Mateusz Mędrak, Przemysław Pałac, Michał Bała, Nikodem Gaweł, Jakub Gut, Glib Bersutskyi, Łukasz Marek, Piotr Mul, Radosław Ryba oraz Kamil Ożóg.


Dziękujemy Wam za cenne zaangażowanie i życzymy kolejnych sukcesów w podejmowanych życiowych rozgrywkach. Natomiast młodszych kolegów z klas I i II ALO zapraszamy do włączenia się do szkolnych rozgrywek szachowych i godne zastąpienie mistrzów.
Wielu uczniów chciałoby nauczyć się grać w szachy, ale jak do tej pory nie spotkali  w swoim życiu wystarczająco cierpliwego nauczyciela. Wielu uczniów grało kiedyś i chciałoby kontynuować, ale nie ma z kim, a komputer nie zawsze jest wystarczającym przeciwnikiem. Wspólnie będziemy mogli to zrobić angażując się w szkolny Klub szachowy ALO, w którym z jednej strony będziemy uczyć tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się nauczyć, a z drugiej strony będziemy również kształtowali te umiejętności które już zdobyliście.
Dziś nie trzeba już nikomu wyjaśniać ogromnych wartości, jakie płyną z gry w szachy i kształtowania umiejętności strategicznych. Umiejętności  te przyjdą same w toku systematycznego kontynuowania gry na sobie właściwym poziomie. Nauka gry, a potem sama gra może być dla wielu frustrująca, ale nie powinna taka być w gronie rówieśników. Nic bardziej nie nastraja pozytywnie jak wspólna nauka i uczenie się od siebie nawzajem.
Jeśli podoba wam się gra w szachy  to zapraszamy do nauki, ćwiczeń  i rywalizacji. Zaproszeni są  uczniowie wszystkich kierunków i nauczyciele. Mamy nadzieję, że wspólne spędzone szachowe minuty przyczynią się do większych sukcesów naszych uczniów. Jak do tej pory nie było nam dane zagrać w tradycyjny sposób, mamy nadzieję, że to już wkrótce się zmieni.