Nauczanie w naszym liceum od kilku lat ukierunkowane jest nie tylko na wiedzę teoretyczną, ale również na umiejętności praktyczne. Oto przykład jednego z nich.
W ramach projektu „Innowacyjna szkoła – lepsza przyszłość” uczniowie klas informatycznych pod okiem nauczyciela informatyki Pani dr inż. Barbary Fryc, realizowali interdyscyplinarne projekty praktyczne. Jednym z nich było skonstruowanie własnej drukarki 3D, drugim zaprojektowanie i wydruk 3D. Była to czasochłonna praca, ale udało się. To dzięki nim: Jakubowi Płochowi, Szymonowi Wójcikowi i Jakubowi Witkowskiemu  mamy własną drukarkę 3D i zestaw breloczków dla uczniów i nauczycieli.
Co o projekcie mówią uczniowie:
Projekt wspominamy jako duże wyzwanie, które dostarczyło nam dużo nowych doświadczeń oraz rozszerzyło nasze umiejętności z różnych dziedzin technicznych, m.in. elektroniki, elektryki, programowania, zarządzania projektami, systemów wbudowanych, montażu oraz obsługi maszyn przemysłowych. Pomimo trudności napotkanych podczas realizacji projektu, pierwsze udane uruchomienie dało nam ogromne poczucie satysfakcji oraz radości z dokonanych postępów. Równocześnie z pracami nad urządzeniem wykonaliśmy modele 3D materiałów promocyjnych dla szkoły w postaci breloków.
Podsumowując, wyżej opisane przedsięwzięcie pozwoliło nam poszerzyć naszą wiedzę i rozwinąć umiejętności, jak i było ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

JP, SW, JW