V jubileuszowa edycja konkursu literackiego „Bądź jak…” to wyjątkowe przedsięwzięcie – w tym roku do artystycznej zabawy zaprosiliśmy dwoje wybitnych ludzi literatury i nauki– Ingę Iwasiów i Janusza Leona Wiśniewskiego. W związku z tym możemy się pochwalić już współpracą z szóstką najpopularniejszych polskich pisarzy. Wcześniej byli to: Zygmunt Miłoszewski, Sylwia Chutnik, Beata Pawlikowska oraz Katarzyna Bonda. Ta plejada literacka to nie jedyna stała, która towarzyszy nam od 5 lat. W tym roku po raz kolejny młodzi artyści z Podkarpacia nas nie zawiedli i komisja konkursowa zapoznała się z wieloma tekstami. Co więcej prace, które wpłynęły reprezentowały bardzo wysoki poziom.
Miło nam poinformować, że znamy laureatów konkursu, których wyłonili autorzy początków opowiadań. Wśród nich znajdują się:
Katarzyna Buczek – uczennica Zespołu Szkół w Przewrotnem
Zuzanna Brózda – uczennica Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej
Bartosz Czarnik – uczeń Szkoły Podstawowej numer  2 w Rzeszowie
Katarzyna Kiebała – uczennica Szkoły Podstawowej  w Świlczy
Julia Kulasa – uczennica Szkoły Podstawowej numer 1 w Chmielniku
Wiktoria Marczak – uczennica Szkoły Podstawowej numer 8 w Sanoku
Zofia Orzeł – uczennica szkoły Podstawowej numer 2 w Rzeszowie
Martyna Ostrowska – uczennica Szkoły Podstawowej numer 8 w Sanoku
Alicja Walawender – uczennica Szkoły Podstawowej w Świlczy
Julia Wiater – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.
Kolejność nazwisk nie odzwierciedla miejsca, które zajęła wyróżniona osoba. Informacja, kto znajduje się na podium, zostanie przekazana podczas gali konkursowej.
Serdecznie gratulujemy uczniom ich kunsztu, kreatywności i talentu, natomiast nauczycielom- opiekunom dziękujemy za wspieranie młodych artystów oraz zgłoszenie do konkursu.
W marcu odbędzie się gala konkursowa, która tradycyjnie obfitować będzie w niespodzianki. Zainteresowanych poinformujemy o dacie i miejscu w indywidualnym kontakcie.