Przed feriami uczniowie ALO udali się, niemal w komplecie, do Teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakl pt. „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Cezarego Ibera. Przedstawienie zrobiło na nas ogromne wrażenie. To nie tylko spektakl zrealizowany z wyobraźnią i rozmachem, ale również dotykający fundamentalnych spraw w życiu człowieka. Na fotografii reprezentacja klasy 1 bcg.
Twórca spektaklu, Cezary Iber, tak podsumował swoje dzieło:

Nie na darmo powieść „Mistrz i Małgorzata” jest nazywana arcydziełem i księgą ksiąg. Mnogość wątków, tematów, myśli, jakie w swym dziele zawarł Bułhakow, jest tak bogata i tak wielowymiarowa, że nie można tego z niczym porównać i ciężko ogarnąć nawet po kilku czytaniach. Ilu będzie czytających, tyle też będzie interpretacji. Jedni będą upierali się, że jest to książka o czystej miłości, inni mówili, że o władzy i manipulacjach, kolejni, że o wierze i miłosierdziu. Ja natomiast myślę, że niestety jest ona o tym wszystkim. Niestety, bo przy pracy nad inscenizacją tego dzieła jest to odrobinę przytłaczające i w finale reżyser i tak musi na coś położyć nacisk. Na co go kładzie? Oczywiście na to, co będzie mu najbliższe. W końcu każdy reżyser robi spektakl o sobie.
Bo czy w ogóle warto robić kolejną inscenizację „Mistrza i Małgorzaty” i pokazywać lekturę, którą wszyscy znają? Uważam, że ma to sens tylko wtedy, kiedy artysta chce powiedzieć o niej coś więcej, może podsunąć nowe znaczenia. I właśnie to robię. Próbuję odkryć tę powieść na nowo. Pokazać ją moimi oczami i zinterpretować w taki sposób, w jaki ,wydaje mi się, nikt  przede mną jej nie interpretował.

Źrodło: https://teatr-rzeszow.pl/