11 grudnia 2019 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w debacie pt. „O polityce spójności” organizowanej przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. Swoją opinię w sprawie polityki spójności realizowanej przez Unie Europejską wyrazili znakomici goście: pani Julia Majewska, dr Anna Lewandowska oraz pan Grzegorz Karpiuk.


W wypełnionej po brzegi auli WSIiZ zgromadziła się młodzież zainteresowana tematem Unii Europejskiej oraz zatroskana o przyszłość Europy. Ponieważ wykład miał formę otwartej dyskusji to młodzi licealiści z Rzeszowa chętnie zadawali trudne pytania naszym znawcom polityki UE. Młodzi słuchacze zapytali o finanse na realizowanie polityki spójności w przyszłości, rolę Polski w różnych przedsięwzięciach finansowanych przez UE oraz wyrazili niepokój o wartości na których budowana jest UE.
Wykład o Unii Europejskiej przerodził się w dyskusję na temat ostatnich zmian, które już niedługo będą widoczne w polskiej przestrzeni publicznej. Budująca postawa młodzieży licealnej zainteresowanej tematem pozwala wierzyć, że Europa i Polska naprawdę mają przyszłość. Dziękujemy za możliwość udziału w tym wspaniałym wydarzeniu.