W bieżącym roku szkolnym Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie już po raz trzeci zaangażowało się w realizację kampanii Drugie Życie. Tegoroczna idea kampanii w szkole skupiła się na oddolnych działaniach młodzieży licealnej – konkursowym zadaniem wszystkich klas pierwszych było opracowanie filmu bądź innej formy promującej ideę transplantacji.
Punktem kulminacyjnym naszej kampanii było zorganizowanie maratonu filmów promujących transplantację w kawiarni JiM Cafe w samym centrum Rzeszowa.
Ważną inicjatywą było również nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem Mediacyjno – Edukacyjno – Familiologicznym PROSPECTUS oraz Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA. To dzięki tej współpracy uczniowie ALO rozdawali oświadczenia woli uczestnikom Rodzinnego festiwalu sztuki ulicznej, zorganizowanego 15 maja 2019r. w Parku Jedności Polonii z Macierzą.
Ważnym punktem naszej kampanii jest gra Quiz wiedzy o transplantacji. W naszą grę zaangażowaliśmy wiele osób z różnych zakątków świata.
Co jest najważniejsze w naszej akcji? Przekonanie, że hasło masz dar uzdrawiania idzie w świat!