W dniach 15-16 kwietnia 2019 r. w Rzeszowie odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych. Organizatorami festiwalu było I LO w Rzeszowie wraz z Teatrem „Maska”. Na scenie teatru zaprezentowało się dziesięć grup teatralnych ze szkół z Rzeszowa, Dynowa, Krosna, Jarosławia, Przemyśla, Mielca i Leżajska. Spektakle były przedstawiane w językach angielskim, francuskim, niemieckim. Tematyka spektakli była bardzo różnorodna, sztuki opowiadały o samotności, wojnie, uzależnieniach czy problemach społecznych.
W skład jury festiwalu weszli: Dyrektor Teatru „Maska” w Rzeszowie i absolwentka I Liceum w Rzeszowie – Monika Szela, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów – Adam Głaczyński, Aktor Teatru Starego w Krakowie – Krystian Durman, Anglik od kilku lat mieszkający w Rzeszowie – Donald Trinder, nauczycielka j. angielskiego i  j. francuskiego ze Słowacji – Martina Šimčíková. Pierwszy dzień festiwalu zakończyło spotkanie z panem Krystianem Durmanem, który opowiadał o swoich podróżach w Himalaje i odpowiadał na pytania uczniów dotyczące jego pracy w teatrze.
W drugim dniu festiwalu uczniowie obejrzeli spektakl wrocławskiej grupy teatralnej „Teatr Układ Formalny” – „Wszyscy Bogowie we krwi” na motywach „Władcy Much”, w reżyserii Grzegorza Grecasa, po którym odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli uczestniczących w festiwalu.
Grupa teatralna ALO Theatre Company zaprezentowała na scenie Teatru „Maska’ sztukę „Like Us”. Uczennica klasy 1B Karolina Woźniak zdobyła wyróżnienie za rolę ciepłej i pełnej nieoczywistego humoru Monici. Obok Karoliny w sztuce zagrała Martyna Myśliwiec, która wcieliła się w postać charyzmatycznej Tracey, Sabina Szetela, odtwórczyni jednej z głównych ról, Aleksandra Opioła, która w spektaklu zagrała męską postać, a także Dominika Bratuń w roli recepcjonistki, Marcelina Kolbusz jako pielęgniarka oraz Patrycja Bednarz jako pacjentka.
Serdecznie gratulujemy Karolinie, całemu zespołowi oraz paniom Sylwii Wilkosz i Beacie Ciepieli, które pracowały nad spektaklem wiele miesięcy we współpracy z aktorem Teatru „Maska” Tomaszem Kuliberdą.