Akademickie Liceum Ogólnokształcące objęło patronatem projekt charytatywny zespołu Kolorowa Łupinka Orzecha, w skład którego wchodzą uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie: Dominika Kicińska, Weronika Świder i Aleksandra Jędrzejczyk.
W ramach projektu zorganizowano pięć przedstawień spektaklu pt. „Przyjaciel”, którego scenariusz napisała Dominika Kicińska na podstawie słynnego „Małego księcia” (Antoine de Saint-Exupéry). Pokazy miały miejsce w rzeszowskim Teatrze ,,Maska”, Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej i Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Całkowity dochód z przedstawień został przeznaczony na wsparcie Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Uczennice zorganizowały również w rzeszowskich szkołach zbiórkę pieniężną pod hasłem ,,Złotówka dla Szczęśliwego Serduszka”. Celem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa (w szczególności młodzieży) na tych, którzy potrzebują naszej pomocy najbardziej.
Podczas wydarzenia można było podziwiać wspaniałych aktorów, uczniów rzeszowskich szkół, którzy wystąpili w strojach udostępnionych im przez młodych projektantów z naszego liceum: Gabrielę Proksę, Dominikę Zając, Aleksandrę Opiołę, Gabrielę Kęsy, Julię Kołodziej, Martynę Myśliwiec i Michała Mika. Kreacje zostały zaprojektowane i wykonane przez uczniów w ramach dorocznego pokazu mody ALO. Uczennice zespołu Kolorowa Łupinka Orzecha na swoim profilu facebookowym skierowały do nas podziękowania: 

Dziś pragniemy serdecznie podziękować uczniom Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie – ALO przy WSIiZ, którzy zgodzili się wypożyczyć nam szyte przez siebie stroje, którymi osobiście jesteśmy zachwycone! Na zdjęciach prezentują się równie pięknie jak na żywo! Kochani, bardzo dziękujemy za współpracę i chylimy czoła przed Waszymi znakomitymi zdolnościami! 👏

Dołączając się do podziękowań, prezentujemy fotografie zamieszone na profilu facebookowym projektu: 


Serdecznie gratulujemy Dominice Kicińskiej i jej zespołowi. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wspomóc tak wspaniałą inicjatywę, tym bardziej że Dominika jest uznaną uczestniczką konkursów organizowanych przez nasze liceum. W 2017 r. otrzymała wyróżnienie indywidualne za autorski scenariusz i grę aktorską w sztuce pt. „Odnowa…od nowa” podczas I-go Podkarpackiego Konkursu Małych Form Teatralnych „Z książką w tle”.  W 2018 r. doceniono jej oryginalny pomysł na scenariusz spektaklu pt. ”Księżycowa opowieść”, który wystawiono w ramach II-go Podkarpackiego Konkursu Małych Form Teatralnych „Z książką w tle”. Znalazła się także w gronie finalistów III-ej edycji Konkursu Literackiego „Bądź jak Beata Pawlikowska”.