Znamy już wyniki Podkarpackiego Konkursu Informatycznego z elementami Matematyki skierowanego do gimnazjalistów oraz uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Była to ósma edycja tego przedsięwzięcia realizowanego przez dr inż. Barbarę Fryc i dr inż. Janusza Kolbusza – nauczycieli informatyki  Akademickiego Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.
Do konkursu przystąpiło około 57 uczniów z 30 podkarpackich szkół. Młodzież sprawdziła swoją wiedzę i umiejętności z zakresu algorytmiki, programowania, budowy komputera i urządzeń komputerowych, sieci komputerowych oraz elementów matematyki i logiki.
Jak co roku podczas naszego konkursu organizowane są warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Tym razem w świat zastosowania matematyki w grafice komputerowej z wykorzystaniem narzędzia informatycznego SCILAB wprowadził słuchaczy dr Arkadiusz Lisak, wykładowca WSIiZ, a także nauczyciel matematyki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie.
Oto tegoroczni laureaci konkursu:
I miejsce –  Andrzej Jabłoński, uczeń Gimnazjum im. J.P.II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.
II miejsceKrzysztof Baran , uczeń Gimnazjum nr 1 w Rzeszowie.
III miejsceTomasz Paja , uczeń Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie.
IV miejsceSzymon Paja, uczeń Szkoły Podstawowej nr 18 w Rzeszowie.
V miejsceIgor Adamus, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im Seweryna Udzieli w Ropczycach.
W tym roku nagrody dla zwycięzców ufundowały dwie rzeszowskie firmy informatyczne: OPTeam S.A. oraz e–service.
Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie, gratulujemy laureatom i ich nauczycielom oraz zapraszamy do kolejnej edycji za rok, jak zwykle 14 marca.