W bieżącym roku szkolnym ALO po raz drugi zaangażowało się w realizację kampanii Drugie Życie, której celem jest szerzenie wiedzy na temat transplantacji. Tegoroczna idea kampanii w szkole skupiła się na oddolnych działaniach młodzieży – konkursowym zadaniem wszystkich klas pierwszych było opracowanie dowolnej kampanii reklamowej, promującej ideę transplantacji. Część prac konkursowych do obejrzenia jest na stronie przygotowanej przez Michała Lustyka z klasy Ia: http://transplantalogia.pl/
Punktem kulminacyjnym naszej kampanii było zorganizowanie charytatywnego maratonu zumby. Maraton ten został zorganizowany dzięki nawiązaniu współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Rzeszowie oraz z Polskim Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA. Maraton odbył się 15 maja na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 3.
W działania projektowe zaangażowaliśmy osoby z wielu części świata i Polski, a naszą Kampanię wsparły takie gwiazdy jak Katarzyna Bonda, Abelard Giza i Kasia Harmony.
Koordynatorami Kampanii w szkole były panie: Karolina Długopolska – Gmitrzuk, Justyna Kłodowska, Anna Krawczyk i Agnieszka Kusz.
Naszym działania obejrzeć można także tutaj: https://www.facebook.com/transplantALOgia/
Przypominamy, że oświadczenia woli, które umożliwiają pobranie pośmiertnie organów, można cały czas pobierać z gabloty na parterze ALO, a wypełnione należy nosić ze sobą na przykład w portfelu.