W miniony piątek, 13 kwietnia, uczniowie klasy o profilu Sztuka i projektowanie zaprezentowali samodzielnie zaprojektowane kreacje podczas pokazu mody w Millenium Hall. To był już VII pokaz w historii szkoły! Młodzi projektanci stworzyli współczesne wersje słynnej Alicji, Kapelusznika, Królowej Kier i innych znanych bohaterów kultowej powieści.


Temat tegorocznej edycji okazał się niezwykle inspirujący. Powstały piękne kreacje inspirowane Alicją w Krainie Czarów Lewisa Carolla zaprezentowane do magicznej muzyki  opracowanej przez Kaję Kowalską. Całości dopełniały dekoracje, oparte na motywach powieści, które przygotowały Martyna Pieniążek i Weronika Skitał.

Kreacje zostały wysoko ocenione przez  Ewelinę Dec, znaną rzeszowską projektantkę, właścicielkę Atelier Alette, która zasiadała w jury konkursu obok Katarzyny Daszykowskiej, stylistki i dekoratorki. Jurorki miały duży problem z wyborem 3 najlepszych kreacji. W końcu licznie zgromadzona publiczność usłyszała werdykt: I miejsce dla Gabrieli Kęsy, drugie miejsce dla Julii Widak i trzecie dla Dominiki Zając. Wyróżnienia przyznano: Gabrieli Proksie, Julii Wilczek, Natalii Filipowskiej i Martynie Pieniążek.
 

Gratulujemy wszystkim młodym projektantom i ich nauczycielowi

Panu Sebastianowi Trafalskiemu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu wykonanego przez Michała Lustyka z kl. 1a.