Uczeń klasy 3a, Jakub Szypuła, zajął II miejsce w IV Rzeszowskim Konkursie Matematycznym – „Maths in English – Maths with a difference”.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Nr 2 w Rzeszowie przy współpracy z nauczycielami języka angielskiego. Wzięło w nim udział 55 uczniów. Patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc oraz Kurator Oświaty w Rzeszowie – Małgorzata Rauch. Finał konkursu zbiegł się z wizytą Pana Prezydenta Tadeusza Ferenca w szkole organizatorów. Dzięki temu Kuba, jako jeden ze zwycięzców, otrzymał specjalne nagrody od Pana Prezydenta.
Gratulujemy Kubie tak znakomitego osiągnięcia. Jest to sukces podwójny, jako że potwierdził zarówno matematyczne jak i językowe uzdolnienia ucznia. Fotografia przedstawia Kubę w gronie pozostałych uczestników.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną relacją z Konkursu na stronie organizatora: https://zs2.rzeszow.pl/index.php/uczniowie/174-przedmioty-wydarzenia/wydarzenia-matematyka/759-maths-in-english-maths-with-a-difference-po-raz-czwarty