Medyczne Laboratorium Diagnostyczne i Pracownia Radiologii Powiatowego Szpitala w Lubaczowie oraz muzeum w Bełżcu były celem wyjazdu edukacyjnego klas I i II profilu Zdrowie i farmacja.
Uczniowie pod opieką kierownika laboratorium Pani Anny Cencory zwiedzili pracownie mikrobiologii, hematologii z koagulologią, analityki ogólnej z płynami, RTG i tomografii komputerowej oraz zapoznali się z charakterystyką zawodu diagnosty laboratoryjnego i radiologa.
Drugą część wizyty poświęcono zapoznaniu z procedurami pobrania i przygotowania próbek krwi i moczu oraz wykonaniu badań morfologicznych krwi i analizie ogólnej moczu wraz z interpretacją wyników. Uczniów zaskoczyła mnogość informacji jaką dostarczają te podstawowe badania.
Tomograf komputerowy z kontrastem również ma coraz mniej tajemnic przed naszymi uczniami, którzy w trzeciej części wizyty mieli możliwość uczestniczenia w interpretacji porównaniu wyników badań otrzymanych przy zastosowaniu dwóch metod. Takie działania podejmowane przez nasze liceum wpisują się w innowację pedagogiczną z biologii medycznej przygotowaną przez panie dr Karolinę Długopolską-Gmitrzuk i Justynę Kłodowską.