W dniach 5-9 października 2017r. odbyła się XIII edycja wymiany szkolnej ALO i Maria-Ward-Schule w Aschaffenburgu. W czwartek o 10:50 wylecieliśmy z Krakowa do Frankfurtu, gdzie na miejscu czekały na nas rówieśniczki z rodzicami. Rodziny goszczące obdarzyły nas wielką sympatią od samego początku i czuliśmy się jak w domu.W czasie pobytu zwiedziliśmy Aschaffenburg, Frankfurt i Bamberg. Każde miasto miło swój odmienny klimat. Bamberg to inaczej Mała Wenecja, a Frankfurt to Miasto Drapaczy Chmur i Światowego Biznesu. Znalazł się również czas na pamiątki, zdjęcia i miłe międzynarodowe konwersacje.


Wracamy nie tylko z dobrej jakości ubraniami z Primarku, nowymi znajomościami, ale i z pełnym bagażem doświadczeń, które przydadzą nam się na całe życie: obycie na lotnisku, doskonalenie zdolności językowych, umiejętność poruszania się w metropolii oraz zaufanie do nowo poznanych ludzi.


Nie przegapcie swojej okazji na taki wyjazd. W wymianie uczestniczyli uczniowie: Kornelia Wilk, Ewa Bieniasz, Wiktoria Grys z klasy 2c i Marcin Sypek z klasy 2a, a ich opiekunką i organizatorką wymiany była pani Ewa Perłowska.