27.09 o godzinie 8:15 wszyscy uczniowie ALO ruszyli autokarami do Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej z okazji otrzęsin klas pierwszych. Wszystkie klasy pierwsze miały za zadanie przebrać się w zabawne stroje. Klasa Ia poczuła dreszczyk emocji i odrobinę magii, przebierając się za postacie znane już nam z Harry’ego Pottera.


Klasa Ib ubrana za słodkie stworki zwane minionkami zabawiała cały autokar, a klasa Ic poznała wspaniałą kulturę wschodniego ubioru. Po przybyciu wszystkich uczniów w wyznaczone miejsce rozpoczęła się cała zabawa. Samorząd Uczniowski wraz z pomocą uczniów klas drugich i trzecich przygotował liczne zawody, między innymi konkurs na najlepszy strój wychowawcy, golenie balona, zabawny teatrzyk, szalony twister oraz wiele innych.

Wisienką na torcie całych otrzęsin był warsztat z dziedziny beatboxu z udziałem Chrystiana Kucharskiego, który opowiedział nam o tym rodzaju tworzenia muzyki oraz o jego wykorzystywaniu. Uczniowie pełni zachwytu i wrażeń dotyczących całych otrzęsin wrócili cali i zdrowi, już jako pełnoprawni i wytrzęsieni uczniowie ALO.
Sebastian Kawka