Start 9 Profile ALO 9 Profil informatyczny

Profil informatyczno – matematyczny

KLASA DWUJĘZYCZNA

Profil objęty patronatem Kolegium Informatyki Stosowanej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Sprawnie twórz aplikacje na urządzenia mobilne, projektuj strony internetowe i rozwijaj się w kierunku programowania. Wejdź w fascynujący świat robotyki albo spróbuj swoich sił w projektowaniu modeli, które wydrukujesz za pomocą drukarki 3D. Profil informatyczny to przestrzeń do doskonalenia się oraz zdobywania wartościowych i cenionych w branży certyfikatów. Wykorzystaj szansę – uczestnicz w konkursach informatycznych, maratonach programistycznych i programach stypendialnych.

Przedmioty rozszerzone:

 • Informatyka
 • Matematyka (klasa dwujęzyczna)
 • Matematyka lub Geografia (klasa ogólnodostępna)
 • J. angielski (zwiększona ilość lekcji angielskiego, w tym język specjalistyczny w informatyce, prowadzony przez Native Speakera)

 

Przedmioty dodatkowe:

 • Technologie internetowe
 • Podstawy sieci komputerowych
 • Systemy operacyjne
 • Grafika 2 d i 3 d

Koła zainteresowań:

 • Koło programowania
 • Koło matematyczne dla zaawansowanych
 • Teatr anglojęzyczny

Drugi język obcy do wyboru:

 • J. niemiecki
 • J. hiszpański
Co wyróżnia profil informatyczny:

 

Lekcje informatyki i matematyki prowadzą doświadczeni nauczyciele, osiągający w pracy z uczniami bardzo wysokie wyniki matur oraz odnoszący sukcesy w konkursach i olimpiadach. Profil informatyczny w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym cieszy się opinią najlepszego w Rzeszowie. Uczniowie rozwijają swoją wiedzę i umiejętności pod kierunkiem specjalistów z programowania i grafiki komputerowej oraz zdobywają certyfikaty informatyczne, potwierdzające ich umiejętności z zakresu systemów operacyjnych i sieci komputerowych.

Perspektywa przyszłości – Nasi Absolwenci:

 

Aktualnie absolwenci klas informatycznych studiują m.in.: informatykę na Politechnice Warszawskiej, informatykę stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim, cyberbezpieczeństwo na Politechnice Wrocławskiej, Computer Science na University of Liverpool w Anglii, International Marketing and Business na De Montfort University w Leicester w Anglii, budownictwo na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, a także Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Partnerzy:

W ramach profilu oferujemy:

Autorskie zajęcia z programowania

Nasze liceum od lat prowadzi zajęcia z programowania, wyróżniające się nowoczesną metodyką nauczania, podziałem uczniów na grupy (w zależności od poziomu wiedzy lub zainteresowania) oraz możliwością wyboru języka programowania. Oprócz tradycyjnych lekcji, oferujemy także zajęcia warsztatowe i wyjazdy do specjalistycznych laboratoriów.

Warsztaty z grafiki komputerowej

Jednym z głównych celów naszej szkoły jest rozwój indywidualnych zainteresowań i poszerzanie horyzontów naszych uczniów. Poza teorią, uczniowie poznają praktyczne oblicze informatyki, np. poprzez udział w warsztatach z grafiki komputerowej – 2D i 3D.

Zajęcia ze specjalistami

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, uczniowie klas o profilu Technologie informacyjne uczestniczą w angażujących i ciekawych lekcjach informatyki, prowadzonych przez pracowników naukowych WSIiZ oraz partnerskich uczelni zagranicznych, w tym: ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Możliwość korzystania z ich wieloletniego doświadczenia i bazy dydaktycznej WSIiZ, pozytywnie wpływa na dalszy rozwój.

Warsztaty i wykłady – nie tylko w szkole

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego regularnie odwiedzają siedziby zaprzyjaźnionych firm informatycznych, aby zapoznać się ze specyfiką ich funkcjonowania i uczyć się od najlepszych. Wśród firm, które współpracowały z nami w tym zakresie, są m.in.: Cisco, Asseco, OPTeam, e – service, Ideo.

    (17) 866 11 43             liceum@alo.rzeszow.pl             ul. Antoniego Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów