Zamknij

IV Podkarpacki Konkurs Teatrów Szkolnych „Z książką w tle”

We współpracy z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

 


Ideą konkursu jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez formę sceniczną. W związku z tym, wybór tematyki zgłaszanych małych form teatralnych powinien być inspirowany przeczytanymi tekstami literackimi, lekturami szkolnymi, wierszami, itp. Do konkursu zapraszamy grupy teatralne działające w szkołach podstawowych oraz w szkołach średnich, które przygotują spektakle w języku polskim, angielskim, hiszpańskim lub niemieckim. Sztuka może wiernie odtwarzać tekst literacki lub być jego własnym przetworzeniem.

 

Konkurs jest trampoliną do dalszej drogi artystycznej.  Laureat II Podkarpackiego Konkursu Teatrów Szkolnych, Bartosz Rułka, odniósł już wiele sukcesów i ma za sobą pierwsze kroki na profesjonalnej scenie teatralnej. Zobaczyć go było można podczas 25. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych w ramach Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w spektaklu ,,Igraszki z Szekspirem”. Pomysłodawczynią i reżyserką przedstawienia jest Barbara Napieraj przy znaczącym współudziale młodych ludzi, uczniów rzeszowskich szkół. W spektaklu brały udział również trzy uczennice Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Sabina Szetela, Aleksandra Opioła oraz Patrycja Kawecka.

 

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w konkursie do 31 stycznia 2020 roku.

 

I etap konkursu odbędzie się w dniach 2-3 marca 2020 roku w Klubie IQ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. 

 

Wyniki Konkursu 2020 r. 

Relacja z finału Konkursu w 2020 r.