Zamknij

Technologie Internetowe

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym
 • Informatyka
 • Matematyka (na poziomie rozszerzonym lub podstawowym)
 • Fizyka lub Geografia
 • Język angielski (na poziomie rozszerzonym lub podstawowym)
Przedmioty dodatkowe
 • Technologie internetowe,
 • Podstawy sieci komputerowych,
 • Systemy operacyjne,

 Grafika 2d i 3d oraz programowanie w formie warsztatów

Przedmioty punktowane w trakcie rekrutacji
 • Język polski,
 • Język obcy,
 • Matematyka,
 •  Informatyka lub Fizyka

Współpraca z zagranicą

Nauka w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym to nie tylko sztywny grafik lekcji. To także szereg zajęć pozalekcyjnych, podczas których nasi nauczyciele języków obcych m.in. przygotowują uczniów do międzynarodowych egzaminów, realizują atrakcyjne projekty zagraniczne, ale także organizują wymianę uczniów ze szkołami z innych krajów.

 

 

Nasi partnerzy

W roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą z Zagrzebia, w Chorwacji (Privatna Umjetnička Gimnazija) w ramach programu e-Twinning. Celem projektu, obok rozwijania umiejętności językowych z zakresu języka angielskiego, było promowanie koncepcji tolerancji wśród młodzieży poprzez różnorodne działania podejmowane przez uczniów. W roku szkolnym 2016/2017 prowadziliśmy projekt wraz ze szkołą z Brezna, w Słowacji (Hotelová akadémia). Celem tego projektu było poszerzenie wiedzy uczniów i nauczycieli w zakresie różnic pomiędzy zwyczajami, stylami zachowań i tradycjami Polski i Słowacji oraz zdobycie umiejętności wykorzystania tej wiedzy w kontekście codziennych sytuacji życiowych. 

Dla zainteresowanych naszą współpracą w ramach projektu e-Twinning zamieściliśmy więcej informacji tutaj.

Obok prezentujemy zdjęcie uczniów z partnerskiej szkoły chorwackiej.

W roku szkolnym 2016/2017 nawiązaliśmy współpracę z British Council. Podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego, nasi nauczyciele przygotowują chętnych uczniów do międzynarodowych egzaminów Cambridge English, FCE i CAE. W ramach tej współpracy nasza szkoła zyskuje status Starter w ramach Programu Partnerskiego British Council dla instytucji Addvantage. Dzięki temu uczniowie zgłaszani przez ALO na te egzaminy mogą skorzystać z rabatowych cen, a nauczyciele otrzymują pomoc w zakresie szkoleń i materiałów przygotowujących do takich egzaminów.

W roku szkolnym 2017/2018 nawiązaliśmy współpracę z uczelnią partnerską Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Anshan Normal University. W październiku przedstawiciele uniwersytetu zwiedzili naszą szkołę, poznali jej historię, a także osiągnięcia uczniów. Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z naszymi gośćmi, podczas którego zapoznali się z ofertą Anshan Normal University dla studentów zagranicznych. Następnie nasi uczniowie zaprezentowali najciekawsze, najważniejsze fakty o szkole. W grudniu 2017 zespół projektowy wraz z opiekunami, Martą Wójcik-Czerwińską i Beatą Szwajką, uczestniczył w wideokonferencji ze studentami uczelni, w tym ze studentem WSIiZ, podczas której omawiali polskie Boże Narodzenie i chiński Nowy Rok. Dla zainteresowanych naszą współpracą z naszymi partnerami z Chin zamieściliśmy więcej informacji tutaj.  

Obok prezentujemy pamiątkowe zdjęcie z naszymi gośćmi.