Zamknij

Technologie Internetowe

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym
 • Informatyka
 • Matematyka (na poziomie rozszerzonym lub podstawowym)
 • Fizyka lub Geografia
 • Język angielski (na poziomie rozszerzonym lub podstawowym)
Przedmioty dodatkowe
 • Technologie internetowe,
 • Podstawy sieci komputerowych,
 • Systemy operacyjne,

 Grafika 2d i 3d oraz programowanie w formie warsztatów

Przedmioty punktowane w trakcie rekrutacji
 • Język polski,
 • Język obcy,
 • Matematyka,
 •  Informatyka lub Fizyka

Media o nas

Matura 2019 w ALO po raz kolejny na 100%

Podkarpacie znów białą plamą w transplantologii

Podsumowano kampanię promująca świadome dawstwo narządów „Drugie życie” 2017/2018.

– Boimy się tego, czego nie znamy i właśnie brak wiedzy jest największą przeszkodą do zrozumienia problemów transplantacji. Stąd moje zaangażowanie w kampanię „Drugie życie” i coroczny w niej udział. Jeżdżę i rozmawiam z młodzieżą, która ma teraz najbardziej chłonny umysł i przybliżam im problemy z zakresu transplantologii, pojęcie śmierci mózgu, zasad etycznych obowiązujących przed i podczas przeszczepu narządów – mówi dr n. med. Wacław Bentkowski, kierownik Kliniki Nefrologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie (czytaj więcej).

100-procentowa zdawalność matur w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie po raz kolejny może pochwalić się stuprocentową zdawalnością matur swoich uczniów. To już drugi raz w ciągu trzech lat, kiedy matura dla licealistów ALO okazała się przysłowiową „bułką z masłem”. Więcej na stronie http://rzeszow-news.pl/100-procentowa-zdawalnosc-matur-w-akademickim-liceum-ogolnoksztalcacym/

Uczniowie ALO zwycięzcami konkursu komiksowego

Uczniowie ALO zwycięzcami konkursu komiksowego „Warto współpracować dla przyrody” zorgnizowanego przez Stowarzyszenie „Pro Carpathia”.

Przestrzeń miejska Rzeszowa Przyszłości - projekt licealistek

Przyjazna przestrzeń w mieście  tym modnym ostatnio tematem zajęły się uczennice Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. W niewielkiej formie sześcianu zaprojektowały przestrzeń miejską Rzeszowa Przyszłości. Efekty swoich prac zaprezentowały w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

O wystawie w mediach:

ALO wspiera informatyków

To tytuł artykułu, który pojawił się po naszym konkursie w prasie. 

Innowacyjna szkoła

Kilka słów, które opiszą Akademickie Liceum Ogólnokształcące to pasja, atmosfera czy innowacyjność. Właśnie pod hasłem „Innowacyna szkoła” kryje się film autorstwa księdza Józefa Brzostowskiego, przedstawiający nasze liceum. Znajdują się w nim także kadry z obchodów 25-lecia istnienia szkoły i rozmowy z absolwentami.

 

http://rzeszow.tvp.pl/35369205/innowacyjna-szkola

Nagrodę Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji i tytuł Innowacyjnej szkoły otrzymało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. Nagroda została przyznana w ramach I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. Rzeszowskie liceum, które w tym roku obchodzi 25-lecie działalności, było jedyną tego typu placówką z Podkarpacia, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie, potwierdzające nowatorski charakter nauczania.

O Laury rywalizowały przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea, a także technika i szkoły zawodowe. W finale znalazły się tylko trzy licea z całej Polski: Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Rzeszowa, I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego z Krakowa, I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego z Krakowa. Konkurs, objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, organizowało Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego.

Trzymaj formę z ALO. Odkrywaj pasje!

Trzecia edycja projektu "Trzymaj formę z ALO" - hasło przewodnie to ODKRYWAJ PASJĘ ;)

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów na 7 listopada 2017

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie już po raz trzeci zrealizowało autorski projekt profilaktyczny Trzymaj formę z ALO. Hasło projektu „Odkrywaj pasje!” zwraca uwagę na twórcze wykorzystywanie czasu wolnego i rolę hobby w profilaktyce zachowań ryzykownych. Koordynatorki projektu – pani Karolina Długopolska – Gmitrzuk i pani Anna Krawczyk zostały zaproszone do Telewizji Rzeszów, gdzie w programie „Popołudnie z TVP3 Rzeszów” opowiadały o realizowanym wśród młodzieży Podkarpacia projekcie.

I Podkarpacki Konkurs Małych Form Teatralnych

Akademickie Liceum Ogólnokształcące jest organizatorem Podkarpackiego Konkursu Małych Form Teatralnych, dedykowanego uczniom szkół gimnazjalnych. O teatrze, czytelnictwie oraz pierwszej edycji tego konkursu oraz finale w Teatrze Maska opowiadały jego koordynatorki panie Marta Wójcik Czerwińska i Beata Szwajka.

I Podkarpacki Konkurs Małych Form Teatralnych - finał już 24 kwietnia.

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów na 20 kwietnia 2017

ALO w prasie niemieckiej

Tegoroczna wymiana uczniów ALO i Maria-Ward-Schule zorganizowana dzięki Polsko-Niemeickiej Współpracy Młodzieży  odbiło się pozytywnym echem także w prasie niemieckiej. 


 Otrzymaliśmy od naszych przyjaciół linki do stosownych artykułów.
Tu znajdziesz tekst artykułu przetłumaczony na język polski.

 

Trzymaj formę z ALO. To mądre być fit.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie już po raz drugi organizuje akcję „Trzymaj formę z ALO”, skierowaną do gimnazjalistów z Rzeszowa oraz regionu. Tym razem wydarzeniu towarzyszy hasło „To mądre być fit”.

Projekt daje możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach, m.in. z zakresu zdrowego odżywiania, profilaktyki wad postawy, chemii kosmetyków, a także w warsztatach ruchowych – samoobrony, judo czy fitnessu. Ważnym elementem warsztatów będzie ukazanie szkodliwych substancji zawartych w kosmetykach, opakowaniach żywności i ich negatywnych skutków na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka…więcej

O akacji Trzyma formę z ALO w Teleekspresie EXTRA

 Zapraszamy do oglądania od 17 minuty

STOP Mowie Nienawiści

W tym roku ALO zaangażowało się w Ogólnopolski Projekt „Nienawiść. Jestem przeciw”, w ramach którego 17.11.2015 członkowie Klubu UNESCO zorganizowali Dzień Przeciw Mowie Nienawiści. W wyniku prac powstał film przedstawiający historie trzech młodych osób, które padły ofiarą internetowego hejtu.

 Zapraszamy do odsłuchania wywiadu poświęconego akcji „STOP Mowie Nienawiści”, który został przeprowadzony z naszymi uczniami przez Panią Redaktor Barbarę Kozłowską reprezentującą Polskie Radio Rzeszów. Wywiad wyemitowano w dniu 17.12.2015 podczas audycji „Kinematografia”.

Matura w ALO na 100%

Szczególnie dobrze poszła matematyka. Aż 80% uczniów podniosło swój wynik z matematyki w porównaniu do egzaminu gimnazjalnego, z czego 15 osób o ponad 20%, a rekordzistka z IIIc o 42%! Warto wspomnieć że ponad 30% maturzystów ALO uzyskało średni wynik z trzech przedmiotów – matematyka, język polski, język angielski powyżej 80%. Wyższe niż średnie krajowe są również wyniki z każdego zdawanego przedmiotu na poziomie podstawowym i rozszerzonym! Najlepiej maturę zdali Aleksander Krupa, Rafał Warzocha, Klaudia Skiba, Przemysław Kukulski – prawie na 100% z 3 podstawowych przedmiotów. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dostania się na wymarzone uczelnie.

Co piszą o wynikach tegorocznej matury w mediach:
rzeszow-news.pl
polskatimes.pl
supernowosci24.pl

 

Co piszą o wynikach tegorocznej matury w prasie:
Gazeta wyborcza
Nowiny
Super Nowości

Jak innowacyjnie uczyć matematyki

Media na temat konferencji:


Wywiad z Panią dr Katarzyną Winkowską – Nowak.

Młodzież promuje zdrowy styl życia

Zdrowe odżywianie i regularne uprawianie sportu przez młodych ludzi. Takie zachowania promują uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Realizują oni ogólnomiejski program „Trzymaj formę”. W szkołach ponadpodstawowych i średnich zachęcają młodych ludzi, by zrezygnowali z długotrwałego przesiadywania przed komputerami i postawili na ruch. Zwracają też uwagę na to, jak odpowiednie odżywianie może pozytywnie wpływać na szybkość przyswajania wiedzy. Organizują warsztaty jak przygotować zdrowe i wartościowe posiłki. 4 grudnia w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbyła się debata poświęcona zdrowemu stylowi życia oraz warsztaty z pokazem kuchni molekularnej.

Zdrowy styl życia propagowany przez licealistów Akademickie Liceum Ogólnokształcace w Rzeszowie

Trwające blisko trzy miesiące przygotowania do akcji Trzymaj forme z ALO pokazały, że uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcacego w Rzeszowie przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odznaczają się nie tylko dobrymi wynikami w nauce, ale również inicjatywami obywatelskimi i kompetencjami społecznymi…więcej
 

 

Kolekcja w stylu retro – kolejna edycja

W tym roku uczniowie przygotowali młodzieżową kolekcję w stylu retro. Efekty ich pracy można było podziwiać podczas pokazu mody, który się odbył 25 marca 2015r. w Klubie Akademickim IQ. Podziwialiśmy dziewczęce, proste sukienki ozdobione ręcznie malowanymi wzorami (farby akrylowe), zwiewne spódniczki mini cięte z koła, były krótkie bluzeczki, motywy kwiatowe i urokliwe groszki zdobiące spódnice.

 

Posłuchaj wywiadu – Polskie Radio Rzeszów, red. Olga Hałabud: