W ubiegłym tygodniu naszą szkolę odwiedził absolwent klasy informatycznej Wojciech Pałka. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Jagielońskim i jednocześnie pracuje w dwóch firmach informatycznych.
Podczas wizyty Wojtek opowiedział o uczelni, na której studiuje oraz na co warto zwrócić uwagę wybierając uczelnię. Opowiadał również o pracy programisty, o aktualnie panujących trendach programowania i wykorzystywanych przez niego technologiach. Wojtek wspominał, iż wiedza, umiejętności i doświadczenie wyniesione z naszej szkoły były dla niego cenne i przydały się nie tylko na uczelni, ale i w pracy programisty. Warto nadmienić iż Wojtek udzielał się nie tylko na lekcjach informatyki, był współautorem współaktorem wielu projektów informatycznych (jak np. automatyczna podlewaczka do kwiatów, uczenie robota ARTLO) czy artykułów naukowych. Jako uczeń był jednocześnie członkiem Koła Naukowego studentów WSIiZ.

Wojtek jest przykładem ucznia, którego nie da się zapomnieć. Niewątpliwie zapisał się w pamięci naszej szkoły. Pamiętają go nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas informatycznych IIIa i IVa.