W piątek, 8 kwietnia 2022, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję odwiedzić Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i  uczestniczyć w zupełnie wyjątkowym, pełnym magii  musicalu stulecia: „Skrzypek na dachu”. To dzieło w dwóch aktach wg opowiadań Szolema Alejchema za specjalnym zezwoleniem Arnolda Perla. „Skrzypek na dachu” jest obrazem przemian na świecie. Zawirowania historii burzą nie tylko świat Tewiego i jego rodziny, ale mają wpływ na całą społeczność. To dzieło pogodne i liryczne, z głównym bohaterem – pełnym ojcowskiego ciepła i humoru – wciąż wzrusza, fascynuje, a także pokrzepia w tych nieoczekiwanie trudnych czasach.

Udział w musicalu był dla społeczności naszego liceum wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Jednym z tancerzy musicalu jest Jacek Ombach, uczeń klasy humanistyczno – artystycznej ALO