• Start
  • Aktualności
  • Konkursy
  • O szkole
  • Dla uczniów
  • Dokumenty
  • Galeria
  • Sukcesy i osiągnięcia

       

    Osiągnięcia szkoły i uczniów w roku szkolnym 2016/2017

    • Dyplomy dla laureatów tegorocznej, IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska... Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy. Bohaterowie XIX i XX wieku”: Weroniki Ołyniec (kl. 1c), która zajęła 1 miejsce w kategorii prac plastycznych, a także Aleksandry Cencory i Aleksandry Niżnik (kl. 1c) oraz Julii Truss (kl. 1c), które ex aequo zajęły 3 miejsce w kategorii prac filmowych.

     

    • Dyplomy dla Kamila Pytel, za zajęcie 1-go miejsca w województwie podkarpackim (5-tego miejsca w kraju), Julii Drzewickiej za zajęcie 3-go miejsca w województwie podkarpackim (43 - w kraju) oraz Jakuba Karwackiego za zdobycie 3-go miejsca w województwie podkarpackim (75 w kraju), w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier organizowanego przez Jersz Łowcy Talentów.

    • Dyplom dla Olgi Buczyńskiej za bardzo dobry wynik w II Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym.

    • Dyplom dla Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego za zajęcie VI miejsca w XXY Jubileuszowych Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, ETAP REJONOWY.

    • Dyplom dla Przemysława Dybasia z kl. 1b za zajęcie pierwszego miejsca w wojewódzkim konkursie historycznym, za komiks pt. „Skrzydła rozwoju w widłach Wisły i Sanu". 

     

    • Gosia Cioch z kl. 1b w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Tylko Polska Piosenka” z Katarzyną Groniec.

     

    • Dyplom dla Dominiki Wołowiec za otrzymanie wyróżnienia w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Krajobraz wokół mnie".

     

    • Dyplom dla Przemysława Dybasia za zajęcie I miejsca w kategorii plastycznej w etapie regionalnym oraz wyróżnienia w etapie ogólnopolskim w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”.

     

    • Wyróżnienie dla Juli Jasuły w etapie regionalnym VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”.

     

    • Dyplom dla Moniki Ignaś za  udział w zawodach II stopnia XLIII Olimpiady Historycznej.
        
    • Dyplom dla Mateusza Panka za uzyskanie tytułu laurata I edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

        

    • Dyplom dla Dominika Rumana za udział w finale konkursu informatycznego "web.Master podkarpacki".

                        

    • Dyplom dla Eden Dejeny za nominację do etapu wojewódzkiego w eliminacjach miejskich 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

     

    • Dyplom dla Krzysztofa Wołoszyńskiego za udział w finale III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

        

    • Dyplom dla Eden Dejeny za zajęcie V miejsca XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.

     

    • Zaświadczenie dla Moniki Ignaś za uczestnictwo w zawodach II stopnia XLIII Olimpiady Historycznej.

     

    • Dyplomy dla Jakuba Karwackiego z klasy 2a za zdobycie 3-go miejsce (21 w kraju), Kasjana Ślęczki  za zdobycie 6-go miejsce (33 w kraju), Krzysztofa Wołoszyńskiego i Jakuba Szypułę za zdobycie 8-go miejscea (45 w kraju) w  XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier organizowanego przez Jersz Łowcy Talentów. W konkursie bardzo dobre i dobre wyniki osiągnęli również Dominika Adamska (1a), Martyna Poręba (1c), Norbert Hanf (1a), Julia Białas (1a), Bartosz Rajzer (1a), Kamil Pytel (1a), Michał Pałac (2a), Karol Grasza (2a), Bartosz Niemczyk (2a), Bartosz Marek (2a), Kacper Stryczek (3c) i Adrian Szalacha (3a).

    • Wyrównienie dla Jakuba Szypuły za udział w XXXII Finale Konkursu Matematycznego im. Profesora Jana Marszała – w kategorii klas drugich.

    • Dyplom dla Krzysztofa Wołoszyńskiego, który zakwalifikował sie do III-go etapu III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach i wyróżnienie dla Kamila Pytla za najlepszy esej I-go etapu III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

    • Dyplomy dla Julii Jaskuły oraz Gabrieli Kołodziej nagrodzonych w Wojewódzkim Konkursie Plastycznm "Porozmawiajmy o AIDS".

    • Dyplom Dyplom dla Wiktorii Chmury za zakęcie III-go miejsca w II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Obcojęzycznych organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie.

    • Dyplom dla Julii Truss, która  uzyskała tytuł finalisty i wyróżnienie podczas IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej!

    • Dyplom dla Karoliny Patruś i Aleksandry Wojnar za zajęcie II-go miejsca w konkursie tanecznym w kategorii duety XXIV edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej.

    • Dyplom dla Liliany Miłek za zdobycie wyróżnienia w konkursie literackim w kategorii poezja XXIV edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej.


    Osiągnięcia szkoły i uczniów w roku szkolnym 2015/2016

     

    • Odznaka Jakości eTwinning dla projektu „From Me to We the project on tolerance”.

       

    • Nagroda główna za najlepszą kampanię promującą transplantację dla Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

    • Dymplom dla Karoliny Hałys, uczennicy klasy 1aza zajęcie 3-go miejsca w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym: WMS.

    • Dymplom dla Dominika Rumana z klasy IIa, który 23 marca uczestniczył w finale ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego, organizowanego w ramach Warszawskich Dni Informatyki na Politechnice Warszawskiej. Dominik zajął 11 miejsce wśród 60 - ciu finalistów. 

    • W finale XVI edycji Podkarpackiego Konkursu Matematycznego znalazł się Jakub Szypuła – uczeń I klasy ALO w Rzeszowie. Jakub zakwalifikował się do finału konkursu i zajął 25 pozycję na 58 miejsc.

    • II miejsce w kategorii M-16 w Święcie Biegów w Rzeszowie dla Macieja Ciupaka z klasy 2b. W biegach młodzieżowych na dystansie 600 m VIII miejsce zajęła Weronika Szczupaj z klasy 2c.

    • Dyplom dla Kasjana Ślęczki - ucznia klasy 1a, za zajęcie V-tego miejsca w I Podkarpacki Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Egzamin IELTS – studiuj i pracuj za granicą” pod patronatem British Council. W tym samym konkursie wzięli udział: Alekszandra Uchman oraz Mateusz Panek

    • Dyplom dla Jakuba Szypuły – ucznia klasy 1a, za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym konkursie KANGUR MATEMATYCZNY.

     

    W tym samym konkursie wyróżnieni zostali: Marcin Białek (uczeń klasy 1A), Wiktoria Pustelniak (uczennica klasy IIA) oraz Dominik Ruman (uczeń klasy 2a).

     

    • Klaudia Skiba z klasy 3c LAUREATKĄ 7 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989": uczennica zajęła 2 miejsce w konkursie.

    • Uczniowie kl. 1a: Michał PałącKasjan Ślęczka, Jakub Karwacki LAUREATAMI podkarpackiej edycji konkursu English Ace!

    • Kinga Porada z kl. 1b FINALISTKĄ konkursu „Z pędzlem wśród gwiazd - Vincent Van Gogh” w ramach XIV Międzynarodowych Biennali Twórczości Dzieci i Młodzieży WIELCY ZNANI I NIEZNANI

    • Klaudia Skiba z kl. 3c LAUREATKĄ etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”.

    • zajęcie przez naszych uczniów IV miejsca w XXIV Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Etapie Rejonowym

     

    • wyróżnienie za duet komediowy dla Izy Kubicy i Maćka Ciupaka, którzy wraz innymi uczniami należącymi do grupy teatralnej HALO, działającej w naszej szkole, wzięli udział w Przeglądzie Teatrów Obcojezycznych w teatrze "Maska".

     

    • laureaci III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska... Nasza Niepodległa":  I miejsce w kategorii plac plastycznych - Dominika Pasternak, klasa 3b, III miejsce - Anna Dudek, uczennica klasy 3b,  zaś w kategorii prac multimedialnych I miejsce (po raz trzeci z rzędu) zdobyła uczennica klasy 3a, Diana Wiechecka. Opiekunem uczennic w tegorocznej edycji konkursu był Pan Wojciech Kubala

     

    • I miejsce w kategorii prac plastycznych, na poziomie szkół ponadgimnazjalnych dla Julii Baran, kl.3b w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

     

    • wyróżnienie dla Julii Czyżowskiej, kl.1b oraz Julia Baran, kl.3b II miejsce w kategorii prac plastycznych w eliminacjach etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

    • W związku z naszym uczestnictwem w międzynarodowym projekcie „Nienawiść - jestem przeciw!” Akademickie Liceum Ogólnokształcące otrzymało Certyfikat Miejsca Wolnego od Nienawiści. Projekt realizowany był przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Europejskim Centrum Wergelanda w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

     

     

    • wyróżnienie dla Mai Kubów w konkursie muzycznym podczas Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej.

     

    • zajęcie II -go miejsca w konkursie fotograficznym podczas Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej przez Aleksandrę Remiszewską oraz wyróznienie Magdaleny Skotnickiej

     


    Osiągnięcia  poszczególnych uczniów w roku szkolnym 2014/2015

    • Wyróżnienia dla Julii Baran, Anny Dudek i Katarzyny Olchowy oraz Dominiki Pasternak za zajęcie V miejsca w kategorii prac plastycznych Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego " Losy Polaków na Syberii. Niepokonani -  o cudzie ocalenia".

     

     

    • Wyróżnienia dla Julii Baran, Magdaleny Karpeta i Dominiki Pasternak (kl. IIB) z udział w II Konkusie Historycznym o zasięgu ogólnopolskim „ Polska… Nasza niepodległa” w kategorii plastycznej oraz dla Diany Wiecheckiej (kl. IIA) za zajęcie I miejsca w kategorii prac multimedialnych.

     

     

    • zajęcie IV miejsca przez Faustynę Kowalską uczennicę klasy 3b w 6 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989".

        

    • dyplom dla Dominika Rumana, ucznia klasy IA za udział w Polsko-Ukraińskim Konkursie LWIĄTKO 2015.

    • zajęcie IV miejsca przez Wiktorię Pustelniak, uczennicę klasy IA w konkursie matematycznym „Nie bój się dużych liczb!”, którego organizatorem i fundatorem nagród jest Gambit Centrum Oprogramowania i Szkoleń Sp. z o. o. Centrum Szkoleniowe w Krakowie.

    • zajęcie II miejsca przez uczennicę Kamilę Szetela w Konkursie Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego w kategorii wiersz. 

     

    • uzyskanie przez Justynkę Curzytek, uczennicę klasy IIIA tytułu laureata  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach organizowanego przez Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz 15 uczelni z całego kraju.

    • zajęcie III miejsca przez uczennicę z klasy 2b Julię Baran w kategorii plastycznej etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Żołnierze wyklęci – bohaterowie niezłomni”.

    • wyróżnienie dla Beaty Mamczur  uczennicy klasy IIB w V Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej Piosenka w Meloniku

    • uczestnictwo uczniów ALO w realizacji II Edycji Projektu Młodzież dla Miasta

    • uczestnictwo uczniów ALO w konkursie Ministrstwa Edukacji Narodowej Książki NAszych Marzeń

    • podziekowania dla Pani Agnieszki Kusz oraz uczniów ALO za udziała w akcji charytatywnej - zobacz.
    • zdobycie przez Justynę Curzytek, uczennicę klasy III A, tytułu laureatki II etapu w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Mediach.
    • zajęcie III-go miejsca przez Wiktorie Bruchnicką ucznennicę klasy IIB w IX Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jestem OK, Nie Palę”.  Otrzymanie wyróznienia, w tym samym konkursie, przez nauczyciela przygotowującego naszych uczniów do tego konkursu, tj. przez Panią Barbarę Hubert.

    • wyróżnienie w konkursie literackim - Proza dla Zuzanny Pleśniak, podczas XXII Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej.

    • wyróżnienie w konkursie fotograficznym dla Kai Rajchel, podczas XXII Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej.

    • 29 października 2014 roku w Klubie Akademickim IQ odbyła się gala wręczenia nagród w ramach X edycji Plebiscytu Student Roku 2014. Wśród nagrodzonych znalazła się Klaudia Skiba, uczennica II klasy zdrowia i farmacji z ALO. Klaudia została uhonorowana specjalną Nagrodą Rektora i Kanclerza WSIiZ za bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły. Studenci natomiast docenili jej niezwykłą osobowość oraz chęć pomagania innym.

     

    Sukcesy i osiągnięcia Uczniów ALO-archiwum
     



    Akademickie Liceum Ogólnokształcące
    ul. Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów,
    Tel.: +48 17 866 11 43
    Fax.: +48 17 866 12 28
    Email: liceum@alo.rzeszow.pl