• Start
 • Aktualności
 • O szkole
 • Dla uczniów
 • Dokumenty
 • Konkursy
 • Galeria
 • Projektowanie w ALO-2016

  wtorek, 15 marca 2016 8:44

  Pokazy mody przygotowywane przez uczniów klasy sztuki i projektowania ALO to prawdziwy spektakl dostarczający widzom niezwykłych wrażeń estetycznych. Nieprzerwanie od 5 lat są najbardziej widowiskowym wydarzeniem roku, a dla młodych projektantów, stają się często początkiem artystycznej kariery.

   

  Kalendarium Pokazów Mody w ALO

   


   

  2016 – pokaz mody futurystycznej

   

  W tym roku rządzi minimalizm kroju, połączony z odważnymi dodatkami. Przewodnim kolorem jest czerń, któremu towarzyszy srebro i czerwień. Uczniowie, choć stawiają na prostotę, nie idą na łatwiznę. Zainspirowani futuryzmem stworzyli stroje, które pokazują świeże spojrzenie na modę. O kolekcji z uznaniem się wypowiadają uznane projektantki mody Barbara Olearka i Justyna Półtorak. Wystawę najlepszych kreacji i projektów żurnalowych zorganizowało Millenium Hall.

   

  Więcej zdjęć z pokazu modu na naszym facebooku i galerii.

  Film z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.

    


   

  2015 – moda w stylu retro

   

  Kobiece sukienki ozdobione ręcznie malowanymi wzorami (farby akrylowe), zwiewne spódniczki mini cięte z koła, krótkie bluzeczki, motywy kwiatowe, geometryczne wzory i urokliwe groszki zdobiące spódnice, tak uczniowie zinterpretowali styl retro. Stylizacje dopełniały duże okulary, ciężkie buty na platformach i fryzury z lat 60 – tych.

   

   

  Film z tego wydarzenia można zobaczyć na naszym facebooku.

   http://alo.rzeszow.pl/aktualnosc,Kolekcja-w-stylu-retro-%E2%80%93-kolejna-edycja.html

   

   


   

  2014 – pokaz mody młodzieżowej

   

  Styl pokazów się zmienia. Już nie kreacje na wyjątkowe okazje, a moda uliczna staje się inspiracją dla uczniów. To propozycja Pani Justyny Półtorak, rzeszowskiej projektantki mody, która zaproponowała przygotowanie kolekcji odzieży młodzieżowej. Najlepszy projekt wdrożyła do produkcji i sprzedawała w ekskluzywnym sklepie May Way w Millenium Hall. To właśnie w tej galerii odbywają się wszystkie pokazy mody. Dla wielu uczniów przygoda z projektowaniem zamieniła się na pomysł na życie. Kilka uczennic zostało modelkami, jedna otworzyła sklep odzieżowy, w którym sprzedaje unikatowe ubrania, kilka studiuje projektowanie i architekturę, jedna zostaje zauważona przez dużą firmę odzieżową Próchnik S.A. Firma, która przyznała jej stypendium i zaproponowała pracę.

   

  www.alo.rzeszow.pl/aktualnosc,Pokaz-mody-mlodziezowej-.html

   

   


   

  2013 - kreacje walentynkowe

   

  Kobiece i oryginalne.

  www.alo.rzeszow.pl/aktualnosc,Po-pokazie-Kreacji-Walentynkowych.html

   

   


   

  2012 – pokaz sukni karnawałowych

   

  Niezwykle efektowne suknie wykonane z klocków lego, folii bąbelkowej, starych gazet zaskoczyły wszystkich tak bardzo, że relacja z pokazu ukazała się w ogólnopolskiej telewizji.

   


  www.alo.rzeszow.pl/aktualnosc,Piorka_folie_gazety_balony.html

  Akademickie Liceum Ogólnokształcące
  ul. Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów,
  Tel.: +48 17 866 11 43
  Fax.: +48 17 866 12 28
  Email: liceum@alo.rzeszow.pl