• Start
 • Aktualności
 • Dokumenty
 • Dla uczniów
 • O szkole
 • Konkursy
 • Galeria
 • Projekty graficzne

  Grafika komputerowa jest kolejnym przedmiotem w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie dzięki któremu możemy rozwijać nasze pasje i zainteresowania jako uczniowie profilu ‘sztuka i projektowanie’. Zajęcia pod opieką Pani Katarzyny Surman-Pusz, są nowym doświadczeniem, dzięki któremu doskonalimy nasze umiejętności i odkrywamy te, jeszcze nam nieznane.

   

  Pracujemy wykorzystując nowe dla nas programy graficzne, poznajemy różne techniki tworzenia tego, co na co dzień otacza każdego z nas, a z każdą lekcją jesteśmy bliżsi temu by, kto wie, w przyszłości sami tworzyć kolejne, coraz lepsze graficzne kompozycje. Dzięki Pani Katarzynie dowiadujemy się na co jest dziś popyt i w jakim kierunku zmierza rynek usług graficznych. Jednak efekt końcowy jest naszą własną inwencją twórczą, w której mamy nieograniczone możliwości. Grafika komputerowa dała nam możliwość realizacji swoich pomysłów. Niektórzy z nas bardzo się tym interesują, dlatego też chętnie uczestniczymy w tych zajęciach.

     

  Pomysł na utworzenie książki kucharskiej był przyjęty rewelacyjnie, a sama jego realizacja przyniosła małe dzieło sztuki. Włożyliśmy w nie wiele czasu i pracy co dało wspaniały efekt. Pomimo tak znanego wszystkim tematu wydawałoby się, że pomysły będą identyczne, jednak stało się inaczej, gdyż każdy z nas stworzył coś innego, swojego i oryginalnego. Same projekty dań były indywidualne i każdy z nas mógł zrobić to co chciał. Nasze pole do popisu było ogromne. Kilkanaście godzin pracy, miliony pomysłów oraz obiektywne uwagi Pani Kasi przyniosły zaskakujący efekt! Nikt nie spodziewał się, że nasza wspólna książka wywrze tak pozytywne wrażenie, nie tylko na nas ale i na osobach które ją oglądały. Jednak to nie koniec naszej przygody z grafiką. Przed nami stworzenie logo, wizytówki oraz identyfikacji wizualnej naszej własnej firmy!

   

   Basia Kowal, Maja Kubów i Julia Sinica

       Akademickie Liceum Ogólnokształcące
  ul. Kopaczewskiego 2, 35-225 Rzeszów,
  Tel.: +48 17 866 11 43
  Fax.: +48 17 866 12 28
  Email: liceum@alo.rzeszow.pl